PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Pod koniec wakacji decyzja środowiskowa ws. węzła intermodalnego

  • PAP    24 czerwca 2017 - 10:28
Białystok: Pod koniec wakacji decyzja środowiskowa ws. węzła intermodalnego
Białystok (fot. wikipedia.org)

- Pod koniec wakacji będzie wydana decyzja środowiskowa w sprawie budowy w Białymstoku węzła intermodalnego w okolicach dworców - poinformowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.
Do pierwszych dni lipca wszyscy zainteresowani tą inwestycją mogą się wypowiedzieć na ten temat i zapoznać z dokumentami, które są w RDOŚ, które będzie wydawać decyzję środowiskową.

Zastępca dyrektora RDOŚ w Białymstoku Grzegorz Piekarski powiedział, że procedura powinna się zakończyć do końca sierpnia lub początku września i wtedy powinna być wydana decyzja środowiskowa.

To ważny dokument potrzeby do uzyskania zezwolenia na realizację tej inwestycji.

Intermodalny węzeł komunikacyjny to nowoczesne centrum przesiadkowe w rejonie dworców PKP i PKS, przebudowa okolicznych ulic i zakup 20 autobusów miejskich. Pod torami kolejowymi na przedłużeniu ul. Św. Rocha planowana jest budowa tunelu na potrzeby autobusów, rowerów i pieszych. Przebudowanych będzie pięć okolicznych skrzyżowań dróg, budowane nowe skrzyżowania, budowane i przebudowywane ulice.

Jak poinformowało biuro prasowe prezydenta Białegostoku, inwestycja będzie kosztowała ok. 166 mln zł. Ma być dofinansowana z UE z programu Polska Wschodnia 2014-2020. W lutym 2017 r. miasto rozstrzygnęło przetarg na projekt budowy węzła i nadzór inwestorski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.