PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok przebuduje tereny przy stadionie miejskim

  • PAP/AH    29 września 2017 - 15:32
Białystok przebuduje tereny przy stadionie miejskim
Przebudowa ulicy sprawi, że łatwiej będzie dojechać do obiektu. (Fot. stadion.bialystok.pl)

Jeszcze w październiku ma się zacząć przebudowa ul. Wiosennej, która ma poprawić dojazd do stadionu miejskiego w Białymstoku. Prace będą kosztować prawie 15,3 mln zł.
Miasto wybrało w przetargu wykonawcę tej inwestycji. Umowa ma być podpisana do 10 października.

- Przebudowa tej ulicy sprawi, że łatwiej będzie dojechać do tego obiektu, zwłaszcza w przypadku wielkich imprez masowych - powiedziała w piątek (29 października) Anna Kowalska z biura prasowego prezydenta Białegostoku. Lepszy będzie też dojazd na stadion autobusem komunikacji miejskiej.

Wybrana w przetargu firma Strabag przebuduje ponad 800 metrów drogi od ul. Kawaleryjskiej do skrzyżowania z ul. Ciołkowskiego. Powstanie także kilkanaście miejsc parkingowych przy ul. Kawaleryjskiej. Nowa droga ma być gotowa do sierpnia 2018 r. Ulica będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a w niektórych miejscach po trzy. Rozbudowane będą okoliczne skrzyżowania. Powstaną także zatoki dla autobusów.

Rozbudowa ul. Wiosennej jest elementem większego projektu poprawy komunikacji miejskiej w centrum i południowej części Białegostoku, który miasto realizuje z dotacji z UE z programu Polska Wschodnia 2014-2020. Wartość całego projektu to prawie 105,5 mln zł. Oprócz ul. Wiosennej to także przebudowa ulic Kaczorowskiego, legionowej, Mickiewicza i Pułaskiego. Mają też być kupione niskoemisyjne autobusy komunikacji miejskiej oraz rozbudowany system informacji dla pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.