PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok. Przedłużony przetarg na ważną inwestycję drogową od strony Warszawy

  • PAP/rs    13 listopada 2017 - 11:30
Białystok. Przedłużony przetarg na ważną inwestycję drogową od strony Warszawy
(Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Białostocki magistrat przedłużył do połowy grudnia termin do składania ofert w przetargu na ważną inwestycję drogową na wjeździe do miasta od strony Warszawy. Potencjalni oferenci składają pytania, potrzebny jest czas na udzielenie im odpowiedzi - podał urząd.
• Miasto Białystok ogłosiło ten przetarg przed miesiącem. Chodzi o rozbudowę ul. Narodowych Sił Zbrojnych i Alei Jana Pawła II, co pozwoli m.in. połączyć budowaną Trasę Niepodległości, czyli tzw. śródmiejską obwodnicę, z drogą ekspresową S8.

• Wartość inwestycji miasto szacuje na 40,2 mln zł netto; chce ją sfinansować przy wsparciu dofinansowaniem z programu Polska Wschodnia.

• Termin otwarcia ofert ustalony był na 13 listopada. Jak wynika z informacji z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, został przedłużony do 14 grudnia.

Jak poinformowano w magistracie, powodem są pytania zadawane przez firmy zainteresowane przetargiem, a dotyczące Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Na część tych pytań odpowiedzi już zostały zamieszczone w BIP.

To trzeci przetarg na tę inwestycję; dwa wcześniejsze zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich cen proponowanych przez oferentów.

Tym razem nieco zmieniono warunki - m.in. firma, z którą zostanie podpisana umowa, będzie mogła korzystać z zaliczkowania prac. Oddanie inwestycji do użytku zostało podzielone na etapy w taki sposób, by w połowie przyszłorocznych wakacji można było połączyć Trasę Niepodległości z ulicą Narodowych Sił Zbrojnych (na podstawie czasowej organizacji ruchu), a całą drogę oddać do użytku do końca czerwca 2019 roku.

Budowana od marca Trasa Niepodległości ma być gotowa do końca 2018 roku. Droga o długości ok. 6,5 km ma zapewnić szybki przejazd przez Białystok, z ominięciem centrum, od zachodniej strony. To obecnie jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez miasto; łączny koszt jej budowy przekracza 350 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.