PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok sprzedaje tereny pod inwestycje w Krywlanach

  • PAP/PSZ    24 listopada 2017 - 12:34
Białystok sprzedaje tereny pod inwestycje w Krywlanach
W podstrefie Białystok SSSE są jeszcze inne działki na sprzedaż. (fot. PTWP / Andrzej Wawok)

23 ha terenów pod inwestycje chce sprzedać miasto Białystok w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W piątek 24 listopada miasto ogłosiło przetarg na ten teren.
Cena wywoławcza to 34,2 mln zł netto. Przetarg zaplanowano na 30 stycznia 2018 r. - podano w przetargowym ogłoszeniu, które ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Białystok.

Teren jest podzielony na 9 działek o powierzchniach od 1,2 ha do ponad 3,3, ha. Cała nieruchomość ma łączną powierzchnię nieco pond 23 ha.

Zgodnie z podanymi w przetargu warunkami, można tam lokować obiekty na potrzeby usług, produkcji oraz bazy, składy, handel hurtowy lub specjalistyczny, a także obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych.

Jak podała Suwalska SSSE, dotychczas w podstrefie Białystok 14 firm zainwestowało prawie 475,4 mln zł i zatrudniło prawie 1,1 tys. pracowników.

W podstrefie Białystok SSSE są jeszcze inne działki na sprzedaż. Znajdują się przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Dotychczas - jak podało w piątek PAP biuro prasowe prezydenta miasta, sprzedała się jedna działka. To grunt o powierzchni 1,5 ha, który sprzedano za prawie 1,9 mln zł. 30 listopada ma być podpisany akt notarialny w tej sprawie.

Suwalska SSE obejmuje obecnie 648,5 ha terenów położonych w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.