PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok znów wystawia na sprzedaż działki w SSE i schodzi ceny

  • aw/PAP    6 czerwca 2017 - 13:05
Białystok znów wystawia na sprzedaż działki w SSE i schodzi ceny
Działki mają powierzchnię od 1,3 do 2 ha i znajdują się przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym (fot: polskawschodnia.2007-2013.gov.pl)

Zgodnie z obowiązującymi tam planami zagospodarowania przestrzennego na nieruchomościach przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym (BPNT), które są objęte podstrefą Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, można budować zakłady produkcyjne lub usługowe
• Ponad 7,6 ha gruntów pod inwestycje jest na sprzedaż w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

• Ceny wywoławcze są o jedną trzecią niższe niż zimą, kiedy nie było chętnych na te nieruchomości.

• To miejsce na inwestycje o charakterze innowacyjnym.

 

Miasto ogłosiło w ostatnich dniach trzy z pięciu planowanych powtórnych przetargów na te działki, dwa ostatnie będą ogłoszone sukcesywnie w najbliższym czasie - poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Działki mają powierzchnię od 1,3 do 2 ha i znajdują się przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Na razie na sprzedaż wystawione są nieruchomości o powierzchniach: 1,4 ha, ponad 1,5 ha oraz nieco ponad 2 ha. Ceny wywoławcze - po 30 proc. bonifikacie - wynoszą od ponad 2,1 mln zł do prawie 2,3 mln zł netto. Przetargi zaplanowano od końca lipca do pierwszych dni sierpnia.

Do dwóch razy sztuka?

Po raz pierwszy działki te były wystawione na sprzedaż zimą. Nie było na nie chętnych. Teraz miasto Białystok chce je sprzedać po niższej cenie. Zgodnie z obowiązującymi tam planami zagospodarowania przestrzennego na nieruchomościach przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym (BPNT), które są objęte podstrefą Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, można budować zakłady produkcyjne lub usługowe.

To miejsce na inwestycje o charakterze innowacyjnym. Zainteresowany przedsiębiorca musi uzyskać z BPNT zaświadczenie, w którym musi zdobyć odpowiednią ilość punktów w ocenie stopnia innowacyjności. Dokonuje tego komisja opiniująca BPNT.

Podstrefa działa od 2008 r.

Podstrefa Białystok Suwalskiej SSE działa od końca 2008 r. Miała wtedy powierzchnię 30 ha. Wszystkie te tereny są sprzedane. Z danych przedstawionych wcześniej PAP przez Suwalską SSE wynika, że w białostockiej podstrefie działa jedenaście przedsiębiorstw, z czego siedem - na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze strefy.

Przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym powstało w ramach budowy tego parku przed kilkoma laty 23 ha terenów pod inwestycje. Część gruntów sprzedano w 2014 r. dwóm firmom, a pozostałe 19 ha, z końcem 2015 r., objęto podstrefą Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Suwalska SSSE była wówczas znacznie powiększana. Oprócz działek przy BPNT do białostockiej strefy włączono wtedy także dodatkowych 40 ha w niedalekim sąsiedztwie, w trzech kompleksach na Krywlanach.

Z wcześniejszych danych SSSE z września 2016 r., w podstrefie Białystok firmy utworzyły i utrzymały 840 miejsc pracy i zainwestowały ok. 430 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • stąd uciekają ?, 2017-07-11 20:25:38

    Do robole pl: TAK, w wielu Polskich miastach budowane są fabryki, a do Białegostoku, niestety żaden większy inwestor nie może trafić.
  • robole pl, 2017-07-11 20:09:45

    nie słyszałem , aby prezydent ogłosił zapytanie ofertowe, aby dowiedzieć się ,jakich działek pod budowę fabryk w sse szukają inwestorzy przemysłowi.