PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok zyska nowy obiekt sportowy

  • JL    5 lipca 2016 - 09:35
Białystok zyska nowy obiekt sportowy

Budynek z salą gimnastyczną, trybunami, siłownią i szatniami powstanie przy Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku. Fot. Białystok.pl

W najbliższych tygodniach rozpocznie się budowa nowego obiektu sportowego w Białymstoku.




Nowy budynek z salą gimnastyczną, trybunami, siłownią, szatniami i dodatkowymi pomieszczeniami powstanie przy Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku.

Wykonawca zajmie się budową obiektu, który będzie spełniał funkcje zaplecza sportowego gimnazjum oraz przebudową i modernizacją już istniejącego budynku szkoły.

Przy ul. Antoniuk Fabryczny 5/7 powstanie sala gimnastyczna z boiskami do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i badmintona. Sala zostanie wyposażona w ruchome trybuny na 300 osób oraz balkon z ponad 100 miejscami siedzącymi.

W ramach inwestycji zaplanowano także wybudowanie innych pomieszczeń sportowych: wielofunkcyjnego, do tenisa stołowego oraz siłowni. Obok ma znaleźć się kompleks biblioteczny oraz gabinet terapii pedagogiczno-psychologicznej. W nowym budynku będą też pomieszczenia socjalne, techniczne i magazynowe. Zostanie on dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych i połączony z istniejącym budynkiem gimnazjum.

– To dla nas bardzo ważna inwestycja. Zależy nam bardzo, aby uczniowie naszych szkół mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowej – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – I chodzi nam zarówno o rozwój sportowy młodych mieszkańców naszego miasta, jak i o dbałość o ich kondycję ruchową.

Firma zobowiązała się wybudować obiekt za ok. 9 mln 373 tys. zł. Od podpisania umowy będzie miała 13 miesięcy na zrealizowanie tej inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.