PARTNER PORTALU
  • BGK

Biblioteka i dom kultury w Łomiankach zyskają blask

  • JL    31 sierpnia 2010 - 21:26

Budowa nowego dwukondygnacyjnego budynku oraz modernizacja istniejących obiektów biblioteki i domu kultury to główne założenia projektu gminy Łomianki.
Dzięki inwestycji zwiększy się liczba pomieszczeń w obu instytucjach, co pozwoli na m.in. utworzenie pracowni fotograficznej, sali tanecznej oraz sali muzycznej. 

Nowy budynek połączony zostanie z już istniejącym specjalnym łącznikiem. W ramach projektu powstanie także przeszklony westybul, przez który będzie prowadziło główne wejście do budynku. Będzie to reprezentacyjny hol, w którym będą organizowane wystawy i ekspozycje. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Modernizacja obejmie m.in. wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów oraz wymianę konstrukcji dachu i pokrycia. Wymienione zostaną także instalacje elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz centralnego ogrzewania. Zamontowana zostanie również wentylacja mechaniczna i klimatyzacja.

Parter budynku zajmować będzie Dom Kultury. Mieścić się tam będą: sala muzyczna z reżyserką dźwięku, pracownia fotografii cyfrowej, szatnia, sanitariaty oraz sala taneczna. Na piętrze bibliotecznym znajdować się będzie hol, szatnia, czytelnia multimedialna, pokój opracowywania zbiorów, wypożyczalnia dla młodzieży, magazyn książek oraz sanitariaty.

Gruntowną modernizację przejdzie także sala widowiskowa. Prace obejmą m.in. wymianę podłogi na klepkę dębową oraz wymianę desek na scenie. Sala zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i aparaturę oświetleniową.

Biblioteka oraz Dom Kultury wyposażone zostaną w sprzęt komputerowy, niezbędny do prowadzenia zajęć i funkcjonowania obu placówek.

Zagospodarowany zostanie także plac wokół budynku, powstanie m.in. parking dla samochodów osobowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.