PARTNER PORTALU
  • BGK

Bielsko-Biała. Trzy firmy chcą przebudować kluczowe ulice

  • PAP/KDS    7 lutego 2018 - 14:07
Bielsko-Biała. Trzy firmy chcą przebudować kluczowe ulice
Przetarg został ogłoszony wiosną 2017 r. Pierwotnie zakładano, że prace rozpoczną się jeszcze w ub.r. Terminy rozstrzygnięcia były jednak przesuwane. (fot.shutterstock.com)

Jeszcze w 2018 roku ruszy przebudowa ulic wylotowych z Bielska-Białej. Miejski Zarząd Dróg podał w środę (7.02), że do przetargu zgłosiły się trzy firmy. 

Inwestycja ma kosztować ok. 102 mln zł, z czego 80 proc. będzie pochodziło z funduszy unijnych. Prace mają potrwać ok. 1,5 roku. - Radni zabezpieczyli też w tegorocznym budżecie pieniądze na tę inwestycję - informuje Tomasz Ficoń z bielskiego magistratu. 

Przetarg obejmuje dwa zadania. Pierwsze dotyczy przebudowy ulicy Krakowskiej od skrzyżowania z Lwowską do granicy miasta. To ok. 5 km szlaku, który jest częścią drogi krajowej nr 52 do Krakowa. Na ten cel samorząd zamierza przeznaczyć 54,7 mln zł. Inwestycja obejmie m.in. przebudowę kilkunastu skrzyżowań. O realizację zabiegają firmy: Eurovia Polska, która zaproponowała 52,2 mln zł, Strabag Infrastruktura Południe - 66 mln zł, a także Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów - 80,9 mln zł.

Drugie zadanie obejmie przebudowę 2,5-km fragmentu ulicy Żywieckiej między skrzyżowaniami z ul. Stojałowskiego i Górską. Ulica wiedzie w kierunku Żywca. Na ten cel samorząd chce przeznaczyć 47,2 mln zł. W tej części oferty złożyły tylko Eurovia (42,6 mln zł) oraz Strabag (48,3 mln zł).

Przetarg został ogłoszony wiosną 2017 r. Pierwotnie zakładano, że prace rozpoczną się jeszcze w ub.r. Terminy rozstrzygnięcia były jednak przesuwane.

Ulice, które mają zostać przebudowane, są istotnymi elementami układu komunikacyjnego Bielska-Białej. Teraz, zwłaszcza ulica Krakowska, stanowią "wąskie gardła" i często się korkują.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.