PARTNER PORTALU
  • BGK

Bieżnia na starcie... budowy

  • AW    6 grudnia 2011 - 19:52

Może rozpoczynać się już budowa bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Właśnie podpisana została umowa z wykonawcą tej inwestycji, który zaoferował swe usługi za kwotę brutto 3,2 mln złotych.
- Oby dopisała pogoda, bo bieżnia musi być gotowa do 30 czerwca przyszłego roku – mówi dyrektor radomskiego MOSiR Piotr Kalinkowski. A to dlatego, że obiekt ten ma spełniać funkcję stadionu rozgrzewkowego dla stadionu lekkoatletycznego powstającego przy ul. Narutowicza , który ma zostać ukończony właśnie w tym terminie. Dyrektor Kalinkowski dodaje, że już na początku września oba obiekty będą wykorzystane do przeprowadzenia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które już MOSiR ma zakontraktowane.

Jak podaje radomski UM, obiekt przy Zespole Szkół Technicznych będzie obejmował bieżnię, skocznię oraz zakola o nawierzchni kauczukowej prefabrykowanej,  boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej, poliuretanowej,   boisko do piłki nożnej z trawy naturalnej, rzutnię pchnięcia kulą  o  nawierzchni ceglastej. Przewidziane zostały też trybuny przestawne o konstrukcji stalowej, piłkochwyty , a całość zostanie oświetlona i ogrodzona. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.