PARTNER PORTALU
  • BGK

Biłgoraj remontuje ulice

  • PAP    15 czerwca 2012 - 11:04
Biłgoraj remontuje ulice

Ponad 23 mln zł kosztować będzie modernizacja trzech głównych ulic w Biłgoraju. Prace już się rozpoczęły, potrwają do końca przyszłego roku.
70 proc. kosztów inwestycji sfinansowanych zostanie z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Pozostała kwota – około 3,7 mln zł – będzie pochodzić z budżetu miasta.

„To dla nas bardzo ważna inwestycja. Te ulice nie były remontowane od 40 lat, wykonywano na nich jedynie bieżące naprawy. Stały się niefunkcjonalne i często tworzą się na nich korki. Są bardzo ruchliwe, prowadzą przez nie drogi wojewódzkie” – powiedział burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan.

Modernizowane ulice leżą w ciągu dwóch tranzytowych dróg wojewódzkich. Jedna biegnie z Lublina przez Biłgoraj do Przemyśla; druga – z Zamościa przez Biłgoraj do Stalowej Woli.

Przebudowane zostaną odcinki ulic – Tarnogrodzkiej, Kościuszki i Zamojskiej – o łącznej długości 4,5 km. W miejscach skrzyżowań powstaną trzy ronda, na jezdniach położona będzie nowa nawierzchnia, ulice uzyskają nowe oświetlenie. Wybudowana będzie nowa kanalizacja deszczowa.

Przebudowę dróg w Biłgoraju przeprowadzi konsorcjum firm z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów SA na czele. Wykonawca już objął plac budowy.

„Po zakończeniu inwestycji kierowcy na pewno odczują znaczną poprawę, bo przez miasto będzie się przejeżdżać szybciej i łatwiej” – zapewnił Rosłan.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.