PARTNER PORTALU
  • BGK

BiT City w Toruniu: kładka, węzeł przesiadkowy, torowiska

  • pt    15 grudnia 2014 - 12:29
BiT City w Toruniu: kładka, węzeł przesiadkowy, torowiska
fot.www.torun.pl

Prace na torowiskach, nowe miejsca parkingowe i budowa węzła przesiadkowego przy dworcu Toruń Miasto – w Centrum Torunia trwają roboty prowadzone w ramach dofinansowanego z Unii Europejskiej projektu BiT City.
Roboty brukarskie na ulicy Wały gen. Sikorskiego mają się ku końcowi. Powstały tu nowe miejsca do parkowania, a aktualnie kontynuowane są prace po północnej stronie – od ulicy Uniwersyteckiej do skrzyżowania z ulicą Szumana.

Dobiegają również końca roboty instalacyjne, które w tej chwili koncentrują się na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Wolą Zamkową, gdzie czasowo zamknięto przejazd przez tory. W ślad za nimi kontynuowana jest budowa południowego torowiska.

Torowcy dotarli z robotami do ul. Poniatowskiego. Na ulicy Szumana stanęły już podwyższone oporniki przystanku wiedeńskiego, który ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z tramwajów. Wylano także konstrukcję betonową na odcinku od ulicy Jęczmiennej do ulicy Poniatowskiego.

Jednocześnie prowadzone są prace przy budowie węzła przesiadkowego przy dworcu Toruń Miasto.

Ukończono już fundamenty dla czterech z pięciu podpór kładki dla pieszych nad ul. Traugutta. Równolegle trwają roboty teletechniczne i sanitarne w okolicy powstającej konstrukcji.

Prace prowadzone są w ramach Projektu „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu – BiT-City” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.