PARTNER PORTALU
  • BGK

Biurowce powstaną na terenie po stoczni

  • PAP    1 czerwca 2011 - 17:17
Biurowce powstaną na terenie po stoczni

4 tys. osób może docelowo znaleźć pracę w kompleksie biurowców, powstającym w Szczecinie na terenie byłej stoczni.
W środę wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Cztery biurowce powstają na terenach postoczniowych, zakupionych przez prywatnego inwestora w 2007 r. od syndyka masy upadłościowej Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA. Na bazie Porty powstała Stocznia Szczecińska Nowa, która upadła w 2009 roku.

Czytaj też: Szczecin powita polską prezydencję

Inwestycja o nazwie Baltic Business Park ma być gotowa w pierwszym kwartale 2013 r., ale będzie oddawana w dwóch etapach. Dwa pierwsze budynki mają być udostępnione w lipcu 2012 r.

Nowe biurowce powstają na terenie o powierzchni ok. 2,7 ha. Najemcy będą mieli do dyspozycji 37 tys. m kw. Powierzchnia każdego z budynków będzie miała od 9 do 11 tys. m kw. Będzie to największy kompleks biurowy w północnej Polsce.

Czytaj też: Szczecin: 255 mln zł z UE na spalarnię

Każdy z obiektów będzie miał sześć kondygnacji oraz nowoczesny wygląd. - Przestrzeń, która niegdyś służyła budowaniu statków, w niedalekiej przyszłości będzie służyć budowaniu poważnych relacji biznesowych - podkreślił Witold Jakubiec z Baltic Business Park.

Dla osób przyjeżdżających do BBP czekać ma 800 miejsc parkingowych, z czego 470 znajdzie się w podziemnym parkingu pod biurowcami. Na parterze budynków zaplanowano punkty gastronomiczne i usługowe.

W Szczecinie rozpoczęto kilkanaście dużych inwestycji. Trwa m.in. budowa hali widowiskowo-sportowej, a także filharmonii, galerii handlowej "Kaskada" w centrum miasta, sześciu biurowców w śródmieściu. Modernizowanych jest także kilka głównych ulic miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Aleksander, 2011-06-01 18:42:17

    Szczecin jest dobrze rządzony przez młodego prezydenta Piotra Krzystka. Mimo, że chłopu rzucają ze wszystkich stron kłody pod nogi to jednak wszelkimi siłami i środkami chce rozruszać to nieco podupadłe miasto. Wielkie miasto i z jeszcze większymi perspektywami. Teraz czas na rozpoczęcie budowy ...Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju do Zdrojów i Dąbia.  rozwiń