Biurowce powstaną na terenie po stoczni

4 tys. osób może docelowo znaleźć pracę w kompleksie biurowców, powstającym w Szczecinie na terenie byłej stoczni.
Biurowce powstaną na terenie po stoczni

W środę wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Cztery biurowce powstają na terenach postoczniowych, zakupionych przez prywatnego inwestora w 2007 r. od syndyka masy upadłościowej Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA. Na bazie Porty powstała Stocznia Szczecińska Nowa, która upadła w 2009 roku.

Czytaj też: Szczecin powita polską prezydencję

Inwestycja o nazwie Baltic Business Park ma być gotowa w pierwszym kwartale 2013 r., ale będzie oddawana w dwóch etapach. Dwa pierwsze budynki mają być udostępnione w lipcu 2012 r.

Nowe biurowce powstają na terenie o powierzchni ok. 2,7 ha. Najemcy będą mieli do dyspozycji 37 tys. m kw. Powierzchnia każdego z budynków będzie miała od 9 do 11 tys. m kw. Będzie to największy kompleks biurowy w północnej Polsce.

Czytaj też: Szczecin: 255 mln zł z UE na spalarnię

Każdy z obiektów będzie miał sześć kondygnacji oraz nowoczesny wygląd. - Przestrzeń, która niegdyś służyła budowaniu statków, w niedalekiej przyszłości będzie służyć budowaniu poważnych relacji biznesowych - podkreślił Witold Jakubiec z Baltic Business Park.

Dla osób przyjeżdżających do BBP czekać ma 800 miejsc parkingowych, z czego 470 znajdzie się w podziemnym parkingu pod biurowcami. Na parterze budynków zaplanowano punkty gastronomiczne i usługowe.

W Szczecinie rozpoczęto kilkanaście dużych inwestycji. Trwa m.in. budowa hali widowiskowo-sportowej, a także filharmonii, galerii handlowej "Kaskada" w centrum miasta, sześciu biurowców w śródmieściu. Modernizowanych jest także kilka głównych ulic miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Szczecin jest dobrze rządzony przez młodego prezydenta Piotra Krzystka. Mimo, że chłopu rzucają ze wszystkich stron kłody pod nogi to jednak wszelkimi siłami i środkami chce rozruszać to nieco podupadłe miasto. Wielkie miasto i z jeszcze większymi perspektywami. Teraz czas na rozpoczęcie budowy ...Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju do Zdrojów i Dąbia. rozwiń

Aleksander, 2011-06-01 18:42:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE