Blisko 125 mln za obwodnicę Szczuczyna

124,8 mln zł ma kosztować budowa obwodnicy Szczuczyna na planowanej drodze S61 Via Baltica. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku i hiszpańska firma FCC Constuccion podpisały w poniedziałek w Białymstoku umowę w tej sprawie.
Blisko 125 mln za obwodnicę Szczuczyna

ZAKTUALIZOWANA. Budowa inwestycji ma ruszyć w ciągu miesiąca - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Białymstoku Rafał Malinowski. Jak wcześniej zapowiadali drogowcy, obwodnica ma powstać w 15 miesięcy.

Czytaj też: Hiszpanie zbudują obwodnicę Szczuczyna

Obwodnica Szczuczyna ma mieć 8 km długości. Będzie budowana dzięki 33,6 mln zł dotacji z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Obwodnica ma być elementem planowanej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od granicy polsko-litewskiej w Budzisku do centralnej części kraju (m.in. przez Łomżę) i będącej częścią Via Baltica. Planowane na tej trasie także dwie inne tzw. małe obwodnice - Stawisk i Bargłowa Kościelnego - mają odciążyć te miejscowości od ruchu tranzytowego. Obwodnica Bargłowa powstanie jednak nie na drodze S61, a na dotychczasowej drodze krajowej nr 61 - wyjaśnił Malinowski.

Obwodnica Szczuczyna ma biec po zachodniej części miasta. Będzie drogą jednojezdniową, z możliwością zbudowania w przyszłości drugiej nitki. Powstaną drogi dojazdowe, chodniki, oświetlenie. Powstanie także most na rzece Wissa.

Obwodnica ma być elementem planowanej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od granicy polsko-litewskiej w Budzisku do centralnej części kraju (m.in. przez Łomżę) i będącej częścią Via Baltica. Planowane na tej trasie także dwie inne tzw. małe obwodnice - Stawisk i Bargłowa Kościelnego - mają odciążyć te miejscowości od ruchu tranzytowego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE