PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 200 inwestycji kulturalnych

  • PAP    20 października 2012 - 11:51
Blisko 200 inwestycji kulturalnych

W tym roku prowadzimy blisko 200 inwestycji za kwotę 768 mln zł - powiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski na sobotniej konferencji prasowej, podczas której przedstawił informację o dokonaniach i zamierzeniach resortu w związku z zeszłotygodniowym tzw. drugim expose premiera Donalda Tuska.
"Chcę podkreślić, że przyjąłem pewne zasady pracy i chciałem, aby wszystkie instytucje podległe resortowi pracowały po pierwsze w długiej perspektywie i były odpowiedzialne nie tylko za bieżącą kadencję (...). Ważna jest dla mnie także odpowiedzialność za efekt finalny, ile to będzie kosztować, kiedy skończymy, kto za to będzie odpowiadać. Staram się, by efekt był przemyślany. Kolejnym elementem jest szacunek dla samych artystów (..) oraz otwartość w polityce kadrowej na różne osoby, z różnych kręgów" - mówił Zdrojewski.

Czytaj też: 250 mln euro na środowisko, zdrowie i kulturę

Wśród istotnych celów ministerstwa wymienił starania o jak najlepszą absorpcję środków unijnych. "Mamy w kulturze na tyle mało środków, że musimy nimi gospodarować oszczędnie" - podkreślał. Za ważne uznał także m.in. prowadzenie nowoczesnej promocji kultury polskiej poza granicami kraju, a także inwestowanie również w małych miejscowościach, nie tylko koncentrowanie się na największych ośrodkach.

"Wzrost, jeżeli chodzi o nakłady i zaangażowanie ministerstwa, w ciągu pięciu lat przekroczył 1 mld zł; obecnie dysponuję budżetem powyżej 3 mld. (...) W 2012 r. weszliśmy z dodatkowymi środkami w wysokości 460 mln zł. Blisko 200 inwestycji prowadzimy w tym roku, za kwotę 768 mln zł. W r. 2013 będzie minimalny wzrost tego zaangażowania, kończymy wiele inwestycji, ale wiele także rozpoczynamy. Nasze zaangażowanie inwestycyjne to 14,9 mld zł w okresie ostatnich pięciu lat" - zaznaczył minister.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.