PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 240 mln zł pochłonie przebudowa stacji Łódź Widzew

  • wnp.pl    3 kwietnia 2014 - 11:27

Trwa warta blisko 240 mln zł netto przebudowa stacji Łódź Widzew. W połowie czerwca pierwsze pociągi mają korzystać z nowej infrastruktury.
- Wykonawca rozebrał już ponad 38 km torów, a docelowo wymienionych ma być niemal 49 km. 14 czerwca do użytku oddana zostanie część zmodernizowanych i nowo położonych szyn wraz z rozjazdami i siecią trakcyjną oraz nowy peron - podały PKP PLK.

- Dzień później zostaną zamknięte stare perony - nr 1 i 2 - wraz z przyległymi do nich torami. Ruch pociągów zostanie przeniesiony na nowe tory i nowy peron, co zdecydowanie zwiększy komfort pasażerów - podały również.

Dodały, że obecnie trwa budowa nowych torów, dwóch peronów wraz z wiatą oraz przejścia podziemnego dla pasażerów. Perony i przejście podziemne będą dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, niedowidzących oraz podróżnych z cięższym bagażem i opiekunów z dziećmi.

- Powstaje również nowe Lokalne Centrum Sterowania, które będzie wyposażone w komputerowy system sterowania ruchem kolejowym. Usprawni ono zarządzanie pociągami na liniach np. do Zgierza, do stacji Łódź Fabryczna i do stacji Łódź Chojny - poinformowały PKP PLK.

Po modernizacji na stacji Łódź Widzew będzie znajdowało się dziesięć torów, z czego sześć przeznaczonych będzie dla pociągów pasażerskich, dwa dla ruchu towarowego, a ostatnie dwa do obsługi technicznej składów.

- Dzięki przebudowie stacja zyska dodatkowy peron. Nowe platformy o długości 400 metrów będą wyższe niż obecne i umożliwią pasażerom wygodne wsiadanie do pociągów - podkreśliły - PKP PLK.

Stacja zyska wyposażenie służące podróżnym: wyświetlacze z informacją pasażerską, nagłośnienie, gabloty na rozkłady i ławki. Inwestycję za 238,88 mln zł netto realizuje Trakcja PRKiI.

W 2013 r. na poziomie skonsolidowanym Trakcja PRKiI osiągnęła ponad 1,6 mld zł przychodów, prawie 38 mln zł zysku netto. Portfel zleceń grupy na najbliższe dwa lata opiewa na ponad 3 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.