PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 4 mln zł od MSWiA dla Kalisza na odbudowę drogi

  • PAP/AH    7 listopada 2017 - 15:48
Blisko 4 mln zł od MSWiA dla Kalisza na odbudowę drogi
Likwidacja osuwiska przy ulicy Łódzkiej jest bardzo ważna dla samego miasta Kalisza, ale także dla regionu Fot. Tomasz Staszczyk/UM Kielce

Kalisz otrzymał dotację MSWiA w wysokości 3,8 mln złotych na likwidację osuwiska na ul. Łódzkiej. Wartość inwestycji to około 5,9 mln złotych.
• Osuwająca się skarpa przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu stwarza niebezpieczeństwo dla kierowców i pieszych oraz okolicznych budynków.

• Remont osuwiska na ul. Łódzkiej to najpoważniejsza i najbardziej wymagająca z prowadzonych obecnie inwestycji drogowych.

• Miasto uzyskało decyzję wojewody o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie specustawy.

- Likwidacja osuwiska przy ulicy Łódzkiej jest bardzo ważna dla samego miasta Kalisza, ale także dla regionu - powiedziała wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg podczas przekazania prezydentowi Kalisza umowy dofinansowania inwestycji przez MSWiA.

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński poinformował, że w ramach współpracy z rządem będzie można zrealizować zadanie, ponieważ - jak podkreślił - bez wsparcia byłoby to trudne.

Osuwająca się skarpa przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu stwarza niebezpieczeństwo dla kierowców i pieszych oraz okolicznych budynków. Osuwisko między ulicami Miłą i Łęgową to ostatni odcinek ul. Łódzkiej, który nie był remontowany.

Miasto uzyskało decyzję wojewody o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie specustawy.

- Została opracowana niezbędna dokumentacja projektowa oraz uzyskano wszelkie wymagane uzgodnienia, opinie i zezwolenia - powiedział prezydent Grzegorz Sapiński.

Ale brakowało pieniędzy na realizację inwestycji, ponieważ w budżecie Kalisza zabezpieczono na ten cel tylko 1,1 mln złotych.

Z pomocą przyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przekazało dofinansowanie w wysokości 3,8 mln złotych.

- Myślę, że te miliony, które miasto Kalisz otrzymuje sprawią, że ostatni odcinek ulicy Łódzkiej będzie doprowadzony do takiego stanu, że będziemy mogli być zadowoleni, a mieszkańcy będą mogli tam bezpiecznie jeździć. To inwestycja w bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pozostaje mi podziękować za efektywną współpracę z wojewodą - powiedział prezydent Grzegorz Sapiński.

Wicewojewoda Maląg zapowiedziała, że to nie jest ostatnie przedsięwzięcie, które będzie pokazywało "dobrą współpracę rządu i samorządu".

W trakcie robót, poza zabezpieczeniem osuwającej się skarpy, zostaną wykonane - jak poinformował prezydent Sapiński - nowa nawierzchnia jezdni wraz z odwodnieniem, oświetlenie i ścieżka rowerowa. Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.