PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 66 mln zł na inwestycje drogowe

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    23 sierpnia 2011 - 13:42
Blisko 66 mln zł na inwestycje drogowe

Kończy się gruntowna modernizacja dwudziestotrzykilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej biegnącej przez powiat sępoleński i nakielski.
Współfinansowana z regionalnego programu operacyjnego inwestycja kosztowała blisko 66 mln zł.

Prace drogowe na wojewódzkiej trasie nr 241 rozpoczęły się jesienią 2008 roku. W ramach przedsięwzięcia przebudowana została cała jezdnia na odcinkach od Sępólna Krajeńskiego do Zboża (gm. Sępólno Kraj.) oraz z Kosowa (gm. Mrocza) do Kcyni.

– Kujawsko-pomorskie wzbogaca się o kolejne kilometry bezpiecznych dróg. To namacalny efekt właściwej, służącej mieszkańcom, alokacji środków unijnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Realizacja inwestycji na drodze nr 241 w okolicach Sępólna Krajeńskiego i Nakła poprawi komfort jazdy kierowców, ale przede wszystkim usprawni komunikację z siecią dróg krajowych.

W ramach inwestycji wzmocniono jezdnię, przebudowano sieć melioracyjną oraz pobocza. Most na rzece Rokitce w Kosowie został przebudowany na przepust drogowy, powstały zatoki i nowe chodniki w miejscowościach. Odnowiono także pionowe i poziome oznakowanie jezdni na całej trasie.

Ostatnim etapem realizacji inwestycji na trasie nr 241 są, finansowane z budżetu województwa, prace poprawiające bezpieczeństwo jazdy na rondzie w Paterku (gm. Nakło nad Notecią). Budowę ronda rozpoczęliśmy jesienią minionego roku.

Obecnie Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi końcowe roboty, które są wynikiem dodatkowo przeprowadzonych badań natężenia ruchu, zwłaszcza samochodów ciężarowych. Analiza wykazała konieczność wzmocnienia środkowej, pokrytej kostką brukową, części ronda zbrojoną powłoką betonową, co pozwoli bezpiecznie manewrować nawet najcięższym autom. Prace zakończą się we wrześniu.

Modernizacja drogi nr 241 kosztuje 66 mln zł, z czego ponad 47,7 mln zł wyniosło dofinansowanie ze środków RPO.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.