PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 700 tysięcy złotych z PROW na rozwój

  • bad    25 sierpnia 2014 - 20:05
Blisko 700 tysięcy złotych z PROW na rozwój

Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski w czwartek, 21 sierpnia br. podpisał pięć umów o dofinansowanie projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na budowę świetlicy wiejskiej w Cieszynie, modernizację stadionu w Grzmiącej czy rewitalizację centrum rekreacji w Malechowie.
Udzielone dofinansowanie pozwoli na realizację inwestycji wartych ponad 1,2 miliona złotych. Wsparcie z PROW to blisko 700 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje: w Cieszynie w gminie Biesiekierz, w Poroście w gminie Bobolice, w gminie Grzmiącej oraz w gminie Malechowo.

Czytaj też: Warszawa, Kraków i Kołobrzeg najlepiej zarabiają na turystach

Dzięki dofinansowaniu w Cieszynie powstanie nowa świetlica wiejska. Budynek o powierzchni 160 m2 zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Inwestycja warta jest blisko 500 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 250 tysięcy złotych.

Natomiast w miejscowości Porost w gminie Bobolice zostanie odnowiona infrastruktura sportowo-rekreacyjna na kąpielisku Rajska Plaża. Dofinansowanie pozwoli także na zakup sprzętu wodnego: żaglówek, kajaków i rowerów wodnych. Wartość dofinansowania na realizację tego projektu to kwota przekraczająca 120 tysięcy złotych.

Czytaj też: Kolejne pieniądze unijne na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną trafią na obszary wiejskie

Gmina Malechowo z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskała ponad 125 tysięcy złotych z przeznaczeniem na rozbudowę i rewitalizację centrum rekreacji i wypoczynku Serce wsi w Malechowie. Inwestycja polegać będzie na zazielenieniu terenów wokół ośrodka oraz zamontowaniu elementów małej architektury (m.in. altanek, ławek). Ponadto w Święcianowie powstanie nowy plac zabaw. Warto zaznaczyć, że plac zlokalizowany będzie w sąsiedztwie atrakcyjnego przyrodniczo obszaru Natura 2000.

W gminie Grzmiąca dzięki środkom PROW (150 tysięcy złotych) zmodernizowany zostanie stadion. Prace obejmą m.in. remont szatni oraz przebudowę ogrodzenia płyty boiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.