PARTNER PORTALU
  • BGK

Bliżej obwodnicy Gryfic

  • pt    8 lipca 2016 - 10:04
Bliżej obwodnicy Gryfic

Podpisane porozumienie pozwoli na rozpoczęcie przez województwo prac nad dokumentacją projektową (fot.wzp.pl)

•  Województwo zachodniopomorskie i gmina Gryfice będą współpracować przy budowie I etapu tej inwestycji.
• Marszałek Olgierd Geblewicz oraz burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł podpisali porozumienie w tej sprawie.
- Dobrze wiemy, jakie trudności przeżywają mieszkańcy Gryfic w związku z ruchem tranzytowym. To spora niedogodność również dla turystów jadących nad morze. Dzisiaj robimy pierwszy krok, by poprawić nie tylko komfort życia mieszkańców, ale również zmniejszyć ryzyko wypadków, ograniczyć emisję spalin i hałas. Obwodnica z pewnością zwiększy również atrakcyjność inwestycyjną Gryfic – mówił marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz podczas podpisywania porozumienia.

Strony uzgodniły, że województwo zapewni opracowanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem inwestorskim.

Z kolei gmina udzieli pomocy finansowej w realizacji zadania, m.in. na własny koszt przeprowadzi zmiany w dokumentach planistycznych, współfinansuje wykonanie dokumentacji projektowych na realizację poszczególnych etapów inwestycji, a także współfinansuje zadanie poprzez wykupy nieruchomości niezbędnych do realizacji poszczególnych etapów inwestycji oraz współfinansować będzie przedmiotowe zadanie w zakresie elementów infrastruktury miejskiej, w szczególności: budowę chodników, dróg rowerowych, oświetlenia.

Podpisane porozumienie pozwoli na rozpoczęcie przez województwo prac nad dokumentacją projektową, która po wykonaniu będzie podstawą do określenia zakresu robót i poziomu ich współfinansowania przez poszczególne samorządy. Szacuje się, że prace nad dokumentacją projektową potrwają ok 30 miesięcy.

Planowana obwodnica Gryfic ma połączyć drogi wojewódzki nr 105, 109 i 110.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.