PARTNER PORTALU
  • BGK

Blokowali drogę, bo mają dość czekania na obwodnicę

  • PAP    25 czerwca 2010 - 18:27

Kilkudziesięciu mieszkańców Wielunia (łódzkie) w piątek kolejny raz blokowało drogę krajową nr 8 Warszawa - Wrocław oraz trasę nr 45 w kierunku Sieradza - w proteście przeciwko opóźnieniu budowy obwodnicy tego miasta.
Protestujący żądają od ministra infrastruktury szybkiej budowy obwodnicy. Przez dwie godziny przechodzili po pasach na przejściu dla pieszych na ul. Traugutta na krajowej "ósemce" i ulicy Sieradzkiej na drodze nr 45.

Blokowali ruch samochodów przez osiem minut; później przez dziesięć przepuszczali auta. Ruchem kierowali policjanci; protest zakończył się o godz. 16.

W proteście brali udział głównie mieszkańcy osiedli przyległych do krajowej "ósemki". Ich zdaniem, jadące tą trasą samochody ciężarowe powodują tworzenie się korków, pękanie ścian budynków i wzrost liczby wypadków.

- Żądamy jasnych i przejrzystych decyzji dotyczących budowy obwodnicy Wielunia. Uważamy, że budowie obwodnicy powinna przyjrzeć się NIK - powiedział organizator protestów Zbigniew Dąbrowny.

Protest mieszkańców popierają władze miasta, bowiem pozwolenie na budowę miało być wydane do końca marca. Przypominają, że gotowa jest dokumentacja techniczna, wykupiono działki, nadal nie ma jednak zabezpieczonych środków w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę obwodnicy.

Władze miasta wielokrotnie organizowały spotkania z posłami i przedstawicielami GDDKiA. Jak poinformował w piątek rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, prawdopodobnie w przyszłą środę Dyrekcja powinna otrzymać pozwolenie na budowę obwodnicy, ale wciąż nie ma pieniędzy na inwestycję. - Nadal brak jest potwierdzenia źródła finansowania dla tej inwestycji - zaznaczył. Szacuje się, że koszt budowy obwodnicy Wielunia ma wynieść 270 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2010-06-27 16:05:39

    Można by obwiednią raptem wybudować, Ale Wielunianie muszą zakwestować. Wszystko na tym świecie zależy niestety, Od pobrzękującej w skarbonie monety. Jak w kaletce nie ma brzęku ni szelestu, To też nikt nie zrobi ni jednego gestu. Wiadomo od dawno minionego wieka, Że za darmo nawe...t, ani pies nie szczeka A zatem: kolekta, zrzutka, składka, zbiórka, To skuteczna wszystkich dokonań podpórka. Nie trza protestować, by pieniądze zyskać, Lecz pomyśleć dobrze, jak kogo wycyckać. Toteż pomyślunek i przyjazne gesty, Cenniejsze są niźli złowrogie protesty. Zamiast się rozwścieczać i awanturować, Trzeba asertywne myślenie stosować.  rozwiń
  • NiT, 2010-06-26 09:13:18

    Słusznie