PARTNER PORTALU
  • BGK

Bocznica w Modlinie odstawiona na bocznicę?

  • ZWI    4 lutego 2013 - 16:34
Bocznica w Modlinie odstawiona na bocznicę?

Wojewoda mazowiecki odmówił wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji dla bocznicy kolejowej w Modlinie. Samorząd województwa mazowieckiego złożył zażalenie na to postanowienie. Nie ma bowiem jednoznacznej interpretacji przepisów ustawy dotyczącej przedsięwzięć związanych z EURO 2012.
12 grudnia 2012 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia realizowanego pod nazwą Budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do Mazowieckiego Portu Lotniczego (MPL) Warszawa/Modlin oraz budowa stacji kolejowej Mazowiecki Port Lotniczy (MPL) Warszawa/Modlin.

Dzięki niej 17 grudnia samorząd województwa mazowieckiego mógł złożyć do wojewody mazowieckiego wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji dla tego przedsięwzięcia, jeszcze w trybie ustawy dotyczącej EURO 2012.

Ale wojewoda mazowiecki postanowieniem z 23 stycznia 2013 r. odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie. W jego ocenie nie można już stosować wspomnianej ustawy w wydawaniu decyzji administracyjnych.

Zgodnie z opinią prawną uzyskaną przez urząd marszałkowski inwestycje, które zostały wpisane na listę przedsięwzięć EURO 2012 przed rozpoczęciem turnieju finałowego, a które nie zostały ukończone, mogą nadal być realizowane na mocy tego prawa.

 

W związku z tym samorząd województwa mazowieckiego złożył zażalenie na postanowienie wojewody. Od wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji przedsięwzięcia EURO 2012 uzależniony jest termin wszczęcia postępowania dotyczącego wyłonienia wykonawcy w systemie „Projektuj i Wybuduj" dla bocznicy w Modlinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.