PARTNER PORTALU
  • BGK

Boguchwała-Czudec: PKP PLK mają wykonawcę inwestycji za ponad 43 mln zł

  • WNP.pl    23 grudnia 2016 - 16:43
Boguchwała-Czudec: PKP PLK mają wykonawcę inwestycji za ponad 43 mln zł
Prace na linii nr 106 Boguchwała - Czudec obejmą wymianę 12 km toru. (fot. PKP PLK)

• PKP PLK podpisały kontrakt z wykonawcą, który odnowi kolejny fragment linii nr 106 - na odcinku Boguchwała - Czudec.
• Dzięki inwestycji za 43,4 mln zł brutto pociągi z Rzeszowa do Jasła mają pokonywać trasę w krótszym czasie.
• Inwestycja jest realizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
- Rozpoczynana rewitalizacji odcinka Boguchwała - Czudec dodatkowo skróci podróż o ok. 6 min. Po zakończeniu prac pociągi pojadą prawie dwukrotnie szybciej - zwiększą prędkość z 60 km/h do 100 km/h, poprawi się przepustowości trasy Rzeszów - Jasło - podały PKP PLK.

Prace na linii nr 106 Boguchwała - Czudec obejmą wymianę 12 km toru, przebudowę mostu, dwóch wiaduktów i 23 obiektów inżynieryjnych. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na 21 przejazdach, m.in. na drogach powiatowych w gminach Boguchwała i Czudec.

- Pasażerowie korzystający z kolei w miejscowościach Wisłoczanka, Babice, Babice Kolonia oraz Zaborów i Jasło będą mieli lepszy dostęp do pociągów dzięki nowym lub przebudowanym peronom, np. na przystanku Zaborów wybudowane będą dwa nowe perony - zapowiedział zarządca kolejowej infrastruktury.

- Na wszystkich nowych obiektach zapewniona będzie dostępność dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Perony wyposażone będą w czytelne oznakowanie, nowe oświetlenie i tablice z rozkładami jazdy - dodał.

Wykonawcą robót zostało konsorcjum Swietelsky Rail Polska, Swietelsky Baugesellschaft. Zakończenie prac jest planowane w listopadzie 2018 r.

Czytaj więcej TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.