PARTNER PORTALU
  • BGK

Bojarowicz: GDDKiA chce wybudować jak najwięcej dróg

  • wnp.pl    22 stycznia 2016 - 14:37
Bojarowicz: GDDKiA chce wybudować jak najwięcej dróg

Wartość sporów sądowych między GDDKiA a wykonawcami przekracza 6 mld zł (Jacek Bojarowicz, fot.wnp.pl)

GDDKiA chce współpracy z wykonawcami w atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia, a także polubownego zakończenia sporów ws. roszczeń. Ponadto będzie dążyć do jak najpełniejszej realizacji planów zapisanych Programie Budowy Dróg Krajowych - poinformował Jacek Bojarowicz, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
- Powinniśmy przede wszystkim jak najszybciej zamknąć spory, które mamy otwarte jako spuściznę po poprzedniej projekcji. Jeśli uda się je zakończyć polubownie, to będziemy bardzo zadowoleni, bo to da nam punkt wyjścia do dalszej bezkonfliktowej współpracy - wskazał Bojarowicz.

Jak informował niedawno Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa, wartość sporów sądowych między GDDKiA a wykonawcami przekracza 6 mld zł.

- My też wyciągnęliśmy wnioski z pierwszej projekcji w zakresie naszego przygotowania do realizacji inwestycji i sygnalizujemy tę sytuację wykonawcom, że również powinni to uwzględnić w swoich ofertach. Zdecydowanie mniej będzie możliwości zwiększania cen kontraktowych w trakcie realizacji robót - podkreślił Bojarowicz.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • mk, 2016-01-24 09:38:09

    A czy kiedykolwiek wcześniej decydenci w GDDKiA deklarowali co innego?NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: