Bojarowicz: GDDKiA chce wybudować jak najwięcej dróg

GDDKiA chce współpracy z wykonawcami w atmosferze dialogu i wzajemnego zrozumienia, a także polubownego zakończenia sporów ws. roszczeń. Ponadto będzie dążyć do jak najpełniejszej realizacji planów zapisanych Programie Budowy Dróg Krajowych - poinformował Jacek Bojarowicz, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Bojarowicz: GDDKiA chce wybudować jak najwięcej dróg
Wartość sporów sądowych między GDDKiA a wykonawcami przekracza 6 mld zł (Jacek Bojarowicz, fot.wnp.pl)

- Powinniśmy przede wszystkim jak najszybciej zamknąć spory, które mamy otwarte jako spuściznę po poprzedniej projekcji. Jeśli uda się je zakończyć polubownie, to będziemy bardzo zadowoleni, bo to da nam punkt wyjścia do dalszej bezkonfliktowej współpracy - wskazał Bojarowicz.

Jak informował niedawno Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa, wartość sporów sądowych między GDDKiA a wykonawcami przekracza 6 mld zł.

- My też wyciągnęliśmy wnioski z pierwszej projekcji w zakresie naszego przygotowania do realizacji inwestycji i sygnalizujemy tę sytuację wykonawcom, że również powinni to uwzględnić w swoich ofertach. Zdecydowanie mniej będzie możliwości zwiększania cen kontraktowych w trakcie realizacji robót - podkreślił Bojarowicz.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A czy kiedykolwiek wcześniej decydenci w GDDKiA deklarowali co innego?

mk, 2016-01-24 09:38:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE