PARTNER PORTALU
  • BGK

Bolesławiec po 20 latach znów ma lodowisko

  • RAF    25 listopada 2009 - 11:40

Po niemal 20. latach przerwy jazda na łyżwach w Bolesławcu znowu jest możliwa. Teraz - w nowej lokalizacji, niemal w centrum miasta i na lodowisku krytym, które znajduje się pod halą namiotową na posesji Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Bankowej.
Nowoczesny obiekty pozwala na korzystanie z lodowiska zarówno w okresie zimowym, jak i jesiennym,  przy temperaturze powietrza + 15°C. Tafla lodowiska ma 800 mkw. Przy lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, szatnia oraz bar.

Pierwszy sezon łyżwiarski w Bolesławcu zainaugurował brawurowy pokaz jazdy figurowej w wykonaniu łyżwiarzy z opolskiego klubu „Piast".

- Uruchomienie lodowiska w naszym mieście daje nowe możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego - poinformował prezydent Bolesławca Piotr Roman. Przypomniał również, iż w przyszłym roku w mieście powstanie nowy basen kryty oraz hala sportowa, której budowa jest już mocno zaawansowana.  

Na zakup lodowiska przeznaczono z budżetu miasta 1 mln zł. Obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.