PARTNER PORTALU
  • BGK

Brak zgody władz Warszawy na mecz

  • PAP    3 lutego 2012 - 13:16
Brak zgody władz Warszawy na mecz

Władze stolicy nie wyraziły zgody na przeprowadzenie meczu o piłkarski Superpuchar na Stadionie Narodowym.
Powodem odmowy wydania zgody na organizację spotkania były negatywne opinie policji, straży pożarnej i sanepidu.

Czytaj też: Oto jest - Stadion Narodowy

„Organizator nie spełnił wymogów, które gwarantowałyby pełne bezpieczeństwo uczestników imprezy. Organizatorowi przysługuje prawo do odwołania w ciągu 14 dni” – poinformowała w piątek dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta) Ewa Gawor.

Dodatkowym powodem odmownej decyzji jest zaplanowana demonstracja, która ma się odbyć przed spotkaniem. Zgromadzenie publiczne zarejestrowano w urzędzie miasta pod tytułem: „Krytyka polityki rządu w stosunku do społeczeństwa”.

„W środę wpłynęło do nas zawiadomienie od osoby fizycznej o zaplanowanym zgromadzeniu publicznym na 15 tys. osób, które ma się rozpocząć o godz. 17 pod stadionem Legii. Demonstracja ma przejść pod Stadion Narodowy trasą, którą zaplanowaliśmy na przejazd kibiców Wisły. Oczywiście możemy zmienić trasę tego przejazdu, ale dojście do Stadionu Narodowego może być bardzo utrudnione. Spotkam się jeszcze z organizatorami tego zgromadzenia publicznego, ale nie mamy wpływu na czas, ani trasę przejścia tej grupy osób” – powiedziała Gawor.

Zastrzeżenia straży pożarnej i sanepidu odnoszące się do braku murawy wydają się tymczasowe, ponieważ proces układania nawierzchni na obiekcie już się rozpoczął. Poważniejsze uwagi ma natomiast policja.

„Negatywne opinie policji dotyczą braku łączności na niektórych poziomach obiektu. Drugim ważnym elementem jest brak skutecznych rozwiązań separacji i swobodnego poruszania się kibiców. Wszyscy dobrze wiemy, że to impreza o podwyższonym ryzyku, na której może dojść do aktów przemocy i agresji. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na prowizorkę lub fuszerkę, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Spotykamy się z organizatorem i trzymamy za niego kciuki. Sprawa jest jednak jasna: albo spełni wymogi, albo mecz się nie odbędzie” – przekonywała Gawor.

Teraz Ekstraklasa SA musi przedstawić plan oddzielenia kibiców, a policja wyda na ten temat swoją opinię. Mecz o Superpuchar, w którym mistrz kraju – Wisła Kraków – miał się zmierzyć się ze zdobywcą Pucharu Polski – Legią Warszawa, był planowany na 11 lutego. To pierwsza impreza piłkarska, która miała gościć na Stadionie Narodowym.

Główna polska arena tegorocznych mistrzostw Europy oficjalnie została otwarta w minioną niedzielę. Odbył się na niej inauguracyjny koncert, w którym udział wzięło ponad 40 tysięcy osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.