PARTNER PORTALU
  • BGK

Brakuje 132 mkw ziemi by przebudować most

  • Gazeta Żywiecka (TOMA)    8 listopada 2011 - 15:12

Komplikuje się sprawa przebudowy mostu trzebińskiego w Żywcu. Okazuje się, że choć projekt inwestycji jest już gotowy, powiat nie może go odebrać. Nie ma bowiem prawa własności do malutkiego kawałka terenu, przy jednym z przyczółków mostu.
Chodzi dosłownie o 132 mkw.

– Mimo, że zaproponowaliśmy dobrą cenę, nie możemy dojść do porozumienia z właścicielem, który zgadza się sprzedać kawałek tylko wraz z ponad 30 arami działki – tłumaczy starosta żywiecki Andrzej Zieliński. Zapowiedział, że jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia, sięgnie po środki prawne. – Czekamy jeszcze kilka dni, później będziemy zmuszeni skorzystać ze specustawy i odebrać ten teren na drodze prawnej.

Wartą ponad 5 mln zł inwestycję  powiat chce sfinansować w ramach środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi. Dotychczasowa przeprawa po ostatnich powodziach jest już w opłakanym stanie. Dodajmy, że ten obiekt ma dla powiatu znaczenie strategicznie. Tędy bowiem prowadzony będzie dojazd do nowego szpitala, którego budowa już wkrótce ma się rozpocząć.

Czytaj też: Jest umowa - do 2015 będzie szpital w Żywcu

Powiat w umowie z konsorcjum InterHealth Canada Limited zobowiązał się wybudować drogę do szpitala.

Zgodnie z planami nowy most budowany będzie w nowej technologii, (bez filarów, które mogłaby wymyć wezbrana rzeka). Będzie miał ponad 100 m długości, a w ramach inwestycji planuje się również poszerzenie o 1 metr drogi na jej ponad trzystumetrowym odcinku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.