PARTNER PORTALU
  • BGK

Brama Miasta, czyli nowa wizytówka Łodzi

  • PropertyDesign    10 kwietnia 2017 - 15:44
Brama Miasta, czyli nowa wizytówka Łodzi
Tak wygląda projekt Bramy Miasta w Łodzi. (fot. mat.pras.)

Brama Miasta w Łodzi ma być obiektem unikatowym w skali kraju.
• Łódź zyska nową wizytówkę, czyli duży biurowiec nazywany Bramą Miasta. 

• Będzie to obiekt o architekturze prostej i ponadczasowej, barwą nawiązujący do cegły.

• Obiekt ma stanowić miejsce spotkań otwartych pasaży i placów dla mieszkańców i przyjezdnych.

W Łodzi wystartuje budowa nowego biurowca - Bramy Miasta. Za projekt odpowiada renomowana pracownia Medusa Group. Elewacja budynku pokryta charakterystycznym rdzawym kortenem i ceglane patio nawiązują estetyką do fabrycznych tradycji Łodzi.

- Łódź jest miastem wielokulturowym, miastem patchworkiem, które podobnie jak śląska metropolia, w której się wychowałem i żyję na co dzień, potrzebuje nowych, atrakcyjnych przestrzeni wspólnych, miejsc spotkań, otwartych pasaży i placów dla mieszkańców oraz przyjezdnych – podkreśla Przemo Łukasik, architekt z interdyscyplinarnego studia projektowego Medusa Group.

– Jednym z takich miejsc ma być nowa Brama Łodzi, bowiem Łódź nie potrzebuje dziś - jak sądzę – nowych szklanych domów. Brama Miasta ma być przykładem szerokiego myślenia o mieście i jego przyszłych użytkownikach i nowych pracownikach – dodaje Łukasik.

Czytaj też: Stadiony i hale kosztują? Cóż z tego, miasta ich pragną

Łódź była pierwszym miastem w Polsce, w którym powstała ulica wolna od ruchu samochodowego (dziś w mieście są już 3 woonerfy, a kolejne są w planach). Miasto nazywane jest też stolicą murali - tutaj znajdziemy najdłuższy szlak street artu, liczący ok. 70 artystycznych rysunków. Najnowszy projekt Skanska doskonale wpisuje się w ten lokalny kontekst. Twarzą Bramy Miasta są sami łodzianie, których już teraz można oglądać na wystawie społecznej, znajdującej się na ogrodzeniu inwestycji. To ogólnodostępne miejsce tworzone dla i przez ludzi.

- Drugiej tak spektakularnej przestrzeni miejskiej jak rozwijające się Nowe Centrum Łodzi w Polsce aktualnie nie ma. Jest o nim głośno na arenie międzynarodowej, czego dowodem jest biznes, który ze zdwojoną siłą od kilku lat tutaj otwiera swoje centra. Łódź bywa nazywana „ostatnim nieodkrytym miastem” – mówi Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Czytaj całość TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • V., 2017-04-10 19:15:35

    A w Gdańsku mają wyburzać "nowoczesny" budynek w takim kolorze (LOT).
  • brawo, 2017-04-10 16:08:10

    wreszcie sympatyczna, ciekawa polska nazwa BRAWO ŁÓDŹ