PARTNER PORTALU
  • BGK

Browar za 37,5 mln zł będzie tętnił kulturą

  • PAP    24 września 2012 - 12:40
Browar za 37,5 mln zł będzie tętnił kulturą

Akt erekcyjny pod budowę Centrum Kultury Browar B wmurowano w poniedziałek we Włocławku. Adaptacja XIX-wiecznych budynków, realizowana dzięki funduszom unijnym, zakończy się za rok.
Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Włocławka, Monika Budzeniusz, w placówce będą działać miejskie instytucje kultury, mieszczące się obecnie w różnych częściach miasta, a także odbywać się zajęcia pozalekcyjne uczniów pobliskich szkół. Nazwa centrum nawiązuje do pierwotnej funkcji obiektu, czyli Browaru Bojańczyka, założonego w pierwszej połowie XIX wieku.

W Centrum Kultury Browar B znajdą się: sala widowiskowa z miejscami dla 500 osób, sale konferencyjne, pracownie komputerowe, sale do nauki języków obcych, muzyki, tańca i śpiewu. Funkcjonować będą również restauracje, klub i kawiarnia.

Placówka zajmować będzie główny budynek dawnego browaru i trzy towarzyszące mu magazyny. Projekt przewiduje połączenie wszystkich części kompleksu i dobudowanie budynku, w którym znajdą się m.in. recepcja i szatnie. Na dziedzińcu będzie można organizować różne imprezy, np. targi. Przed centrum powstanie parking.

Roboty budowlane kosztować będą 31 mln zł. Koszt całej inwestycji wyniesie 37,5 mln zł, z czego 18,5 mln zł będą stanowić środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Browar założył w 1832 roku Kazimierz Bojańczyk, później prowadzili go jego spadkobiercy. Po II wojnie światowej browar został znacjonalizowany, a zabudowania przeznaczono na magazyny i zakład produkcyjny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.