PARTNER PORTALU
  • BGK

Brzozów będzie miał 3,5-km obwodnicę

  • PAP    4 lutego 2014 - 12:30

Budowa obwodnicy Brzozowa (Podkarpackie) ma kosztować ok. 70 mln zł. Prawie 3,5-km trasa zostanie wybudowana do końca 2015 r. Inwestycja będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora, inwestycja ma już wszystkie niezbędne pozwolenia. "Mamy też już dokumentację projektową. Aktualnie opracowujemy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia, po zakończeniu tych prac ogłoszony zostanie przetarg" - dodała.

Wojewoda podkarpacki kilka dni temu wydał decyzję ZRID - Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Sudoł-Sikora zaznaczyła, że dotąd wypłacono odszkodowania za 159 działek z 276 objętych decyzją ZRID. Wypłacono 7,8 mln zł rekompensat.

Wschodnia obwodnica Brzozowa będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, która - jak podkreśliła rzeczniczka - jest w ważny szlakiem komunikacyjnym Podkarpacia. "Przenosi bowiem ruch z Rzeszowa i centrum kraju w Bieszczady" - dodała Sudoł-Sikora. Powiedziała też, że dzięki obwodnicy nie tylko zwiększy się komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale też nastąpi rozwój gospodarki i turystyki w rejonie.

Będzie to pierwsza inwestycja dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Joon, 2014-03-02 10:15:54

    Aż 3,5 km pełny sukces nie ma to jak zrobić coś na sztukę "będzie obwodnica" zapewne z ograniczeniami do 40 km/h i policja zarobi.