PARTNER PORTALU
  • BGK

Budimex za 97 mln zł przebuduje ul. Kocmyrzowską w Krakowie; koniec prac w 2022 r.

  • PAP/rs    19 lutego 2018 - 13:39
Budimex za 97 mln zł przebuduje ul. Kocmyrzowską w Krakowie; koniec prac w 2022 r.
Umowa podpisana pomiędzy Zarządem Inwestycji Miejskich i Budimeksem dotyczy zaprojektowania i przebudowy ul. Kocmyrzowskiej. (Fot. Shutterstock.com)

W pierwszym kwartale 2022 r. zakończy się kompleksowa przebudowa ul. Kocmyrzowskiej, jednej z najważniejszych arterii wylotowych w Nowej Hucie. W poniedziałek władze Krakowa podpisały umowę na blisko 97 mln zł z wykonawcą inwestycji – firmą Budimex SA.
Jak podkreślił prezydent miasta Jacek Majchrowski, przebudowa ul. Kocmyrzowskiej to kluczowa, bardzo potrzebna inwestycja dla mieszkańców północno-wschodniej części Krakowa. - Inwestycja poprawi skomunikowanie tego rejonu miasta i ułatwi wyjazd w kierunku Proszowic - zaznaczył.

Umowa podpisana pomiędzy Zarządem Inwestycji Miejskich i Budimeksem dotyczy zaprojektowania i przebudowy ul. Kocmyrzowskiej. Zgodnie ze wstępnym harmonogramem, w tym roku ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa oraz uzyskane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Same prace w terenie powinny rozpocząć się jeszcze pod koniec tego roku, a zakończyć w pierwszym kwartale 2022 r.

W części leżącej w granicach Krakowa zadanie będzie polegać na rozbudowie 3-km odcinka ulicy Kocmyrzowskiej od ul. Darwina do granicy miasta. Dobudowana będzie druga jezdnia, a także przebudowane istniejące skrzyżowania, infrastruktura techniczna, oświetlenie, sygnalizacja świetlna. Wyremontowane i rozbudowane będą chodniki i ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i perony przystankowe. Ważnym elementem zadania będzie też modernizacja torowiska tramwajowego biegnącego do Wzgórz Krzesławickich oraz pętli końcowej, a także budowa przy pętli nowego terminala autobusowego.

Przebudowa ul. Kocmyrzowskiej w granicach Krakowa będzie realizowana we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za budowę w tym rejonie drogi ekspresowej S7.

W ramach kontraktu ZIM zajmie się też rozbudową do czterech pasów 160 metrów drogi wojewódzkiej nr 776 leżącej już poza granicami Krakowa, na terenie miejscowości Prusy.

Miasto ubiega się o unijne dofinansowanie dla części inwestycji leżącej w granicach Krakowa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości 30 mln zł. Wniosek jest obecnie w fazie oceny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.