PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa autostrady A1 w sądzie. Poszło o wodę

  • Gazeta Wyborcza Toruń    29 stycznia 2011 - 08:48

Warszawski sąd uchylił decyzję Generalnego Inspektora Nadzoru Budowlanego zezwalającą na budowę odcinka autostrady A1 na południe od Torunia. Ta decyzja nie wstrzyma robót – zapewnia GDDKiA.
Za powstanie prawie 64-kilometrowego fragmentu autostrady z Czerniewic do Kowala odpowiada bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pozwolenie na budowę wydał wojewoda kujawsko-pomorski – informuje „Gazeta Wyborcza Toruń”.

Jego decyzja nie spodobała się władzom gminy Aleksandrów Kujawski, bo nie przeprowadzono badań hydrogeologicznych, które pokazałyby, czy autostrada będzie miała wpływ na wodę z ujęcia w Kuczku zaopatrującego gminę i Ciechocinek.

Dlatego władze gminy złożyły do Generalnego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie wniosek o uchylenie pozwolenia na budowę autostrady A1. Ten nie uznał argumentów aleksandrowskich urzędników i podtrzymał decyzję wojewody.

Sprawa znalazła finał w warszawskim Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, do którego z prośbą o rozstrzygnięcie sporu zwróciły się władze gminy. Wyrok jest nieprawomocny. Strony mogą go zaskarżyć do Naczelnego Sądu Administracyjnego, a później jeszcze złożyć skargę kasacyjną. Cała procedura może potrwać około dwóch miesięcy – pisze „Gazeta Wyborcza Toruń”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.