PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa centrum kongresowego w Jasionce na finiszu

  • JL    5 października 2015 - 10:24
Budowa centrum kongresowego w Jasionce na finiszu

Łączna powierzchnia wystawowa centrum w Jasionce wynosi 16145,45 mkw. Fot. Mat. prasowe

Montaż części wystawienniczej Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce powoli dobiega końca.
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce jest największym powstającym kompleksem konferencyjno-wystawowym w województwie podkarpackim. Planowany termin ukończenia budowy – 19 grudnia 2015 r.

 

 

Powstające centrum będzie obiektem wielofunkcyjnym – część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń wystawienniczo-kongresową.

Poszczególnym funkcjom odpowiadają formy architektoniczne oparte na rzucie okręgów lub jego wycinków, które przechodzą w dwie bryły elipsoidy części wystawienniczej i odwróconego stożka części kongresowej.

W skład części kongresowej wchodzą: sala kongresowa na 860 osób, dwie sale konferencyjne o powierzchni około 300 mkw. i 360 mkw., zaplecze gastronomiczne w postaci restauracji i sali bankietowej oraz kondygnacja biurowa (II piętro). Łączna powierzchnia wystawowa wynosi 16145,45 mkw.

W lutym tego roku marszałek Władysław Ortyl mówił, że województwo jest w trakcie wyłaniania operatora, który będzie zarządzał obiektem.

– Pierwsi chętni na organizację imprez w nowym obiekcie już są. To dowód na to, że taka inwestycja była potrzebna. Było kilka zapytań od instytucji i firm zajmujących się sprawami medycznymi. Zapytania były o kongresy lekarzy różnych specjalności. Zapowiadają się imprezy targowe. W naszych planach jest też odbycie Kongresu Polonii Amerykańskiej, o co zabiegamy od roku – potwierdził marszałek Władysław Ortyl.

Zdaniem projektanta atutem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego jest nie tylko nowoczesna bryła, wpisująca się w światowe trendy architektoniczne, ale także jego funkcjonalność.

– W naszych założeniach było to, aby część wystawiennicza była jak najszersza, dlatego jest możliwość łączenia tych dwóch obiektów w jedną wspólną funkcję. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to będzie można je rozdzielić, żeby te dwie części pracowały oddzielnie – mówi Henryk Sobolewski.

Projektant przypomina, że wokół centrum może powstać w przyszłości dodatkowa infrastruktura tworząc jednolitą architektonicznie, nowoczesną przestrzeń.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.