PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa centrum urazowego stoi

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    28 marca 2011 - 05:45
Budowa centrum urazowego stoi

Inwestycja warta 70 mln zł nie ruszyła. Nie ma nawet pozwolenia na budowę, bo w dokumentacji brakowało badań poziomu hałasu.
Budowa Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ul. Botanicznej w Krakowie, jednej z największych inwestycji w regionie, zgodnie z harmonogramem prac, miała trwać już miesiąc – pisze „Gazeta Krakowska”.

Szpital złożył wniosek o wydanie pozwolenia 24 listopada ubiegłego roku, a już 8 grudnia Wydział Architektury i Urbanistyki wezwał inwestora do uzupełnienia dokumentacji. Nie zrobił tego, bo przedłużały się uzgodnienia projektowe.

Zdaniem dyrekcji szpitala przesunięcie terminu nie spowoduje opóźnienia inwestycji i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Poślizg może jednak ściągnąć na szpital inne problemy. Opera Krakowska, której nie podoba się sąsiedztwo centrum urazowego, może zaskarżać decyzje budowlane.

Dyrektor opery obawia się, że helikoptery lądujące na dachu centrum, będą przeszkadzać w próbach i koncertach. Wysłał do prezydenta Krakowa pismo z prośbą, by Opera Krakowska mogła być stroną postępowania przy inwestycji. Urzędnicy nie wykluczają, że tak będzie – pisze „Gazeta Krakowska”.

Tymczasem decyzje o lokalizacji Centrum Urazowego zapadły już dawno i raczej nie będą zmienione. To inwestycja współfinansowana ze środków UE, a budowę Centrum koordynuje Ministerstwo Zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.