Budowa dróg wykańcza firmy

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza
  • 21-04-2012
  • drukuj
Budowa autostrad miała być dla firm ziemią obiecaną, a stała się przekleństwem.
Budowa dróg wykańcza firmy
Tak mówi w „Gazecie Wyborczej” Maciej Radziwiłł, prezes Trakcji Tiltra, której spółka zależna Poldim złożyła wniosek o upadłość.

Dlaczego budowa dróg wykańcza firmy? Radziwiłł tak to wyjaśnia: „Państwo stworzyło warunki do zabójczej wojny cenowej dla wykonawców. Najlepszym przykładem opłakanych skutków prowadzenia takiej polityki jest kontrakt na A2 dla chińskiego COVEC-u. Na każdym przetargu pojawiają się nowe firmy lub konsorcja, które chcą wejść na rynek, nie mając odpowiednich mocy przerobowych. Dopiero po wygranej poszukują podwykonawców”.

Trywializując – mówi Radziwiłł „Gazecie Wyborczej” – chłop z furmanką może obecnie startować do budowy autostrady i ma szanse na wygraną, jeśli zaproponuje najniższą cenę. A zabezpieczenie finansowe interesów państwa polega na tym, aby budować jak najtaniej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tandeciarnia z najniższą ceną staje się powszechną plagą w tym ogłupiałym kraju. Byle urząd gminy w Zadupiu Górnym ogłasza przetarg na wykonanie jakiejś badziewnej czynności i jako jedyne kryterium (100%) podaje najniższą cenę. Rzeczywiście może wygrywać byle furman, aby tylko wymyślił tak absurdaln...ie niską cenę, żeby inny furman nie przebił go jeszcze niższą. rozwiń

JL, 2012-04-22 13:01:38 odpowiedz

Jeżeli chodzi o konsekwencję Rządu w sprawie egzekwowania w stosunku do wykonawców podpisanej umowy to popieram. Natomiast cytując tego Pana co udzielał wywiadu to ma dwa wyjścia , albo przekwalifikować się na wożnicę z koniem i stanąc do przetargu lub zostać tyko wożnica i nająć się jako podwykon...awca. Inwestycja budowy autostrad to skomplikowana relacja zależności wszystkich podmiotów. Jak przypuszczm firma chińska najszybciej załapała co w trawie piszczy. rozwiń

nedpolams@op.pl, 2012-04-21 11:07:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE