PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa dworca centralnego pod lupą UOKIK

  • PAP    23 stycznia 2012 - 12:06

HB Reavis Group i PKP SA mogą wspólnie kontrolować spółkę West Station Investment, która zajmie się budową nowego dworca Warszawa Zachodnia i komercyjnym zagospodarowaniem przyległych terenów - zdecydował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji" - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch.

Dworzec ma być gotowy w 2014 r. Inwestycja poza nowym dworcem kolejowym ma objąć siedem budynków biurowych, które mają powstać do 2017 r. Staną one od strony Al. Jerozolimskich na prawie 17 tys. mkw. Nowa hala dworca będzie usytuowana pod ziemią - wejść do niej będzie można przez przeszklony pawilon. Wartość całej inwestycji to ok. 110 mln zł.

Kolejarze przygotowują się do remontu dworca do kilku lat. Na początku zeszłego roku PKP SA zrezygnowały z negocjacji z grupą Nexity, która miała wybudować dworzec. Umowa z HB Reavis została natomiast podpisana w czerwcu zeszłego roku.

Kolejarze podkreślają, że dworzec zachodni nie jest kluczowy dla realizacji Euro 2012 w Warszawie - największą część ruchu podczas rozgrywek przyjmie przebudowywany dworzec wschodni i przystanek Stadion, położony nieopodal Stadionu Narodowego.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.