Budowa Filharmonii Śląskiej kontynuowana

Na plac budowy Filharmonii Śląskiej wracają dźwig i rusztowania. Zgodnie z przepisami wyłoniono wykonawcę kontynuacji i zakończenia remontu.
Jak podaje sląski urząd marszałkowski, w poniedziałek kontrakt podpisali przedstawiciele Mostostalu Warszawa i Filharmonii Śląskiej.

Wartość szacowanych niezbędnych robót dodatkowych przekroczyła 50% wartości zamówienia podstawowego, dlatego zgodnie z przepisami w grudniu 2011 r. ogłoszono przetarg nieograniczony na kontynuację i zakończenie robót budowlanych projektu „Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach”.

Wpłynęła jedna oferta Mostostalu Warszawa, która po sprawdzeniu została przyjęta, spełniała bowiem wymogi zamawiającego, a jej cena (35, 17mln zł) nie przekracza kwoty, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na finansowanie zamówienia. Okres realizacji zamówienia to 16 miesięcy.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Sens jest taki :jedż do Koszalina!

muzyk, 2012-03-18 12:25:15 odpowiedz

Budowa nowego budynku Filharmoni Koszalińskiej będzie kosztowała 44mln. a rozbudowa starego budynku w Katowicach 35mln. I to są koszty tylko nowej częsci bez remontu starej.Gdzie tu sens?

Maks, 2012-03-18 12:18:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE