Budowa Filharmonii Śląskiej kontynuowana

Na plac budowy Filharmonii Śląskiej wracają dźwig i rusztowania. Zgodnie z przepisami wyłoniono wykonawcę kontynuacji i zakończenia remontu.
Jak podaje sląski urząd marszałkowski, w poniedziałek kontrakt podpisali przedstawiciele Mostostalu Warszawa i Filharmonii Śląskiej.

Wartość szacowanych niezbędnych robót dodatkowych przekroczyła 50% wartości zamówienia podstawowego, dlatego zgodnie z przepisami w grudniu 2011 r. ogłoszono przetarg nieograniczony na kontynuację i zakończenie robót budowlanych projektu „Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach”.

Wpłynęła jedna oferta Mostostalu Warszawa, która po sprawdzeniu została przyjęta, spełniała bowiem wymogi zamawiającego, a jej cena (35, 17mln zł) nie przekracza kwoty, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na finansowanie zamówienia. Okres realizacji zamówienia to 16 miesięcy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Sens jest taki :jedż do Koszalina!

muzyk, 2012-03-18 12:25:15 odpowiedz

Budowa nowego budynku Filharmoni Koszalińskiej będzie kosztowała 44mln. a rozbudowa starego budynku w Katowicach 35mln. I to są koszty tylko nowej częsci bez remontu starej.Gdzie tu sens?

Maks, 2012-03-18 12:18:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE