PARTNER PORTALU
  • BGK
="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Budowa II etapu obwodnicy Leżajska na finiszu

  • PAP    31 maja 2014 - 11:00
Budowa II etapu obwodnicy Leżajska na finiszu

- Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa II etapu obwodnicy Leżajska (Podkarpackie). Prawie 4-kilometrowy odcinek kosztować będzie niespełna 67 mln zł. Po oddaniu obwodnicy ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z centrum miasta.
Jak poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaawansowanie wszystkich robót wynosi ponad 70 proc.

"Na długości ok. 1,2 tys. metrów ułożono już warstwę wiążącą na trasie głównej obwodnicy. Wykonane zostały już także m.in. zbiorniki retencyjno-filtracyjne oraz nasypy. Wykonawca zabetonował już konstrukcję nośną wiaduktu nad drogą krajową nr 77 i linią kolejową. Przebudowane zostały też gazociągi przebiegające w pobliżu inwestycji" - dodał.

Prace wciąż trwają m.in. przy budowie ronda na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą wojewódzką 875 i na węźle "Las Klasztorny". Ponadto wykonywane są roboty ziemne na odcinku od drogi wojewódzkiej w kierunku I etapu obwodnicy.

Wysocki przypomniał, że I etap obwodnicy został oddany do ruchu we wrześniu 2013 roku. "Otwarcie tej części trasy pozwoliło na częściowe wyprowadzenie ruchu z centrum miasta. Całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego przez miasto będzie możliwe dopiero po oddaniu II etapu obwodnicy" - zaznaczył.

Wykonawcą II etapu leżajskiej obwodnicy jest konsorcjum firm z liderem - Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua - oraz hiszpańską spółką Dragados jako partnerem.


Cała obwodnica Leżajska będzie stanowiła część drogi krajowej nr 77 Lipnik (Świętokrzyskie) - Przemyśl. Budowa obwodnicy Leżajska jest dofinansowana ze środków unijnych z programu Infrastruktura i Środowisko.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.