PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa II linii metra. Ratusz: Nowe pozwolenie może być w kilka dni

  • aw    21 kwietnia 2017 - 16:29
Budowa II linii metra. Ratusz: Nowe pozwolenie może być w kilka dni
Tak przebiegała budowa poprzednich odcinków metra w Warszawie (Fot. PTWP)

Warta 1,1 miliarda zł budowa wolskiego odcinka II linii metra nie zostanie wstrzymana. Stołeczny ratusz złoży w Urzędzie Wojewódzkim dokumenty dotyczące prawa do dysponowania gruntem a wojewoda ponownie wyda pozwolenie na budowę.
11 kwietnia Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego (GINB) uchylił decyzję wojewody o pozwoleniu na budowę stacji C06 „Księcia Janusza” i skierował ją do ponownego rozpatrzenia. Inspektor „powziął wątpliwości”, co do prawa dysponowania przez miasto sześcioma działkami, co z kolei przełożyło się na wstrzymanie budowy.

- Dziś (21 kwietnia) otrzymaliśmy od wojewody wezwanie do złożenia oświadczeń o prawie do nieruchomości i niezwłocznie takie dokumenty dostarczymy – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. – Liczymy, że w ciągu najbliższych kilku dni wojewoda ponownie wyda pozwolenie na budowę.

Jak wylicza stołeczny ratusz, dla potrzeb budowy stacji C06 „Księcia Janusza” niezbędnych było 107 działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 62 571 m2. Wątpliwości GINB dotyczą sześciu z nich o powierzchni 1916 m2 (3% terenu inwestycji).

Kazanowska dla portalu transport-publiczny.pl mówiła, jeśli GINB najwyraźniej nie zbadał i nie ocenił wątpliwości.

– Czy nadzór budowlany reprezentuje interes mieszkańców czy interes handlarzy roszczeń i firm, które specjalizują się w reaktywowaniu spółek? Żądam, by wojewoda z GINB powołał zespół kryzysowy. Oczekuję natychmiastowych działań. Przy dobrej woli wojewody jesteśmy w stanie załatwić tę sprawę szybko. Jeżeli wojewoda chce wydać nową decyzję, a powinien, to może wydać ją w kilka dni. Jest to niezwykle ważne ze względu na ważny interes społeczny, na który wojewoda powoływał się, wydając decyzję – mówi Kaznowska.

Miasto zapowiada współpracę przez 24 godzin na dobę. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.