PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa kanału deszczowego w Toruniu

  • AT/UM Toruń    7 października 2011 - 16:13

W poniedziałek, 10 października, ruszy budowa kanału deszczowego przy ul. Równinnej w Toruniu. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu.
Na ul. M. Skłodowskiej-Curie prace idą pełną parą. W ubiegłym tygodniu ponownie, przebudowanym torowiskiem, zaczęły jeździć tramwaje. Teraz czas na dalszą część prac branży sanitarnej, czyli budowę kanału deszczowego. Na czas prowadzonych robót drogowych wyłączony zostanie z ruchu prawoskręt z ul. M. Skłodowskiej-Curie w Równinną.

Kompleksowa przebudowa ulicy rozpoczęła się w marcu 2011 roku. Inwestycja ma olbrzymie znaczenie dla mapy komunikacyjnej Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta). Przebudowana ulica będzie stanowiła połączenie wschodniej części miasta z częścią północną. Zwiększy się jej przepustowość, co wpłynie na znaczną poprawę komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Na czas budowy mostu drogowego będzie stanowić alternatywę dla Szosy Lubickiej.

W ramach zadania przebudowana zostanie północna jezdnia M. Skłodowskiej-Curie i dobudowana druga jezdnia po stronie południowej. Powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Planowana jest również przebudowa skrzyżowania z ul. Równinną. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ul. Bukową, Klonową, Wierzbową i Palmową. Prace zakończa się jesienią 2012 roku.

Przebudowa ul. M. Skłodowskiej-Curie jest kolejnym etapem prac na tej drodze. W 2010 r. MZD wyremontował ulicę na odcinku od ul. Wschodniej w kierunku ul. Równinnej (około 1,1 km). W ramach remontu drogowcy ułożyli nową nawierzchnię jezdni, wykonali chodnik i ścieżkę rowerową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.