PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa kolejnego odcinka A1 ruszy w tym roku

  • PAP    13 lutego 2011 - 15:49

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk uważa, że jeszcze przed końcem 2011 roku powinna się rozpocząć budowa odcinka autostrady A1 od Strykowa do węzła Tuszyn.
Jak powiedział minister w niedzielę w Łodzi na konferencji prasowej obecnie opracowywany jest projekt, który powinien być gotowy w drugiej połowie tego roku. "Oczekujemy, że jeszcze przed końcem 2011 roku rozpoczną się prace budowlane na tym odcinku" - dodał.

Szef resortu przekonany jest również, że odcinek autostrady A2 od Strykowa do granic województwa mazowieckiego powinien być gotowy w 2012 roku. 

-Sprawdzamy w cyklach cotygodniowych postępy na tej budowie. W tej chwili harmonogram prac został zrealizowany w 10 proc. Do czerwca przyszłego roku autostrada A2 powinna uzyskać przejezdność - mówił Grabarczyk.

Minister przypomniał również, że rząd przyjął "Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015". Zawiera on listę priorytetowych zadań inwestycyjnych, które zostaną rozpoczęte do 2013 r. Środki na budowę dróg w Polsce do roku 2013 zostały podwyższone z 78 mld do 82 mld 800 mln zł.

Autostrada A1, czyli europejska droga E75, jest częścią Transeuropejskiego Korytarza Transportowego Północ-Południe, łączącego Skandynawię z krajami leżącymi nad Morzem Śródziemnym. Autostrada A1 na terytorium Polski będzie biegła od Gdańska przez Toruń, Łódź, Częstochowę i Katowice, aż do granicy państwa w Gorzyczkach.

Autostrada A2 ma połączyć wschodnią i zachodnią granicę Polski, od przejścia granicznego z Niemcami w Świecku do polsko-białoruskiego przejścia Kukuryki-Kozłowicze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • T.E., 2011-02-13 22:43:50

    Okazuje sie,że jest to kolejna WIELOLETNIA inwestycja,która będzie ciagnąć się w nieskończoność!