PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa krakowskiego cmentarza dla zwierząt się opóźni

  • AW    5 maja 2016 - 09:01
Budowa krakowskiego cmentarza dla zwierząt się opóźni
Cmentarzyska dla zwierząt funkcjonują w wielu miastach (fot.youtube)

• Mimo podpisanej umowy między krakowskim magistratem a Uniwersytetem Rolniczym, procedury związane z budową cmentarza dla czworonogów najprawdopodobniej przesuną się o kilka miesięcy.
• Nie ma bowiem jeszcze opinii sanepidu dotyczącej lokalizacji grzebowiska, nie bez znaczenia jest też opór mieszkańców Olszanicy.
Jak donosi „Gazeta Krakowska”, konsultacje z mieszkańcami Olszanicy, gdzie powstać ma krakowskie cmentarzysko dla zwierząt, przesuną się o kolejne trzy miesiące. Brakuje bowiem badań potrzebnych do uzyskania zezwolenia na rozpoczęcie budowy.

Opinia geotechniczna określającą warunki gruntowo-wodne dla tego przedsięwzięcia, jaką dysponuje inwestor czyli Uniwersytet Rolniczy może nie wystarczyć.

- Od opinii sanepidu zależy, czy UR będzie musiał przedłożyć raport oddziaływania na środowisko. Jeśli tak, wydawanie decyzji wydłuży się o kilka miesięcy – mówi dla dziennika Jan Machowski z UM.

Coraz głośniejsze są tez sprzeciwy mieszkańców Olszanicy, którzy obawiają się ścieki z cmentarza zatrują potok Olszanicki i skażą pola uprawne.

Przypomnijmy, zgodnie z planami budowa grzebowiska na 2 hektarowej działce rozpocząć się ma pod koniec tego roku, a oddanie do użytku nastąpić ma w przyszłym roku. Rektor UR prof. Władysław Sady zapewniał podczas podpisania umowy z miastem, że przygotowaniem w pełni bezpiecznego dla środowiska obiektu zajmą się fachowcy pracujący w krakowskiej uczelni. Zostanie on wyposażony w urządzenia stale monitorujące wpływ grzebowiska na otoczenie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.