PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa metra znów utrudni życie

  • PAP    9 listopada 2012 - 11:42
Budowa metra znów utrudni życie

Od 16 do 23 listopada wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia ulicy Marszałkowskiej w rejonie ul. Świętokrzyskiej i budowy stacji Świętokrzyska centralnego odcinka II linii metra – poinformowało w piątek Metro Warszawskie.
Zamknięcie wschodniej jezdni ul. Marszałkowskiej jest związane z wykonywanym dodatkowym wzmocnieniem ścian szczelinowych budowanej stacji - podało w komunikacie Metro Warszawskie. Jak wyjaśniono, zdecydowano się na nie po analizach sytuacji, jaka miała miejsce w rejonie ul. Szkolnej.

Na początku października w rejonie skrzyżowania ul. Szkolnej i Świętokrzyskiej osunął się grunt, ewakuowano wówczas dwa budynki; pomieszczenia opuściło ponad sto osób. Po wzmocnieniu gruntu przez wykonawcę centralnego odcinka II linii metra AGP Metro Polska lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Budowany obecnie centralny odcinek II linii metra połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę; ma mieć siedem stacji - Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.

Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka II linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł. Zgodnie z harmonogramem prace mają się zakończyć w październiku 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.