Budowa mostu utknęła na krze

Opóźnienie na budowie mostu Północnego w Warszawie wydłuża się o kolejne miesiące, gdyż jego przęsło znajduje się jeszcze w Gdyni i nie ma szans na rychły transport Wisłą.
Budowa mostu utknęła na krze

Drogowcy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych obiecywali, że oba brzegi rzeki uda się połączyć konstrukcją stalową mostu przed końcem ub. roku. Elementy przęsła nurtowego powinny być w Warszawie od września ubiegłego roku, a wciąż znajdują się w porcie w Gdyni. Tymczasem z powodu kry na Wiśle nie ma warunków do jego transportu - informuje Życie Warszawy.

Sprawdź notowania prezydent Warszawy

Cytowani przez gazetę eksperci uważają, że transport będzie możliwy dopiero za kilka tygodni, a nawet za kilka miesięcy. Zapisany w umowie z wykonawcą termin zakończenia robót to grudzień tego roku, ale inwestycja ma już co najmniej pół roku opóźnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jaki nadzór takie wykonawstwo. Był jeden Zarząd Dróg Miejskich i wszystko było przewidywalne, teraz powołali ZMID, ZRiKD i nic nie może być na czas, nic nie może być normalnie kary nakłada się na wykonawców, a przecież wiadomo, że ryba psuje się od głowy. A morał z tej bajki - "Jaki zamawiając...y taki wykonawca". A wszytko to bo, nieważna jakość,ważna cena, a przecież już Rzymianie wiedzieli, że tanie mięso można dawać tyko psom. Każdy żyd o tym wie, że nie może być tanio i dobrze wykonana usługa. Jeżeli ktoś mówi, że wykona usługę tanie i dobrze - to kłami. Dyrektor ZMID nie wiedziała, że w Polsce istnieją pory zimowe, dlaczego planowano transport drogą wodną w okresie zimowym. Dyrekcja powołana została przez Zarząd miasta Warszawy. Jaki w-ce tacy fachowcy na stanowiskach dyrektorów. Powiedzmy sobie uczciwe i otwarcie zatrudnia się kolesi bez odpowiedzialności służbowych. Jednym słowem ręka rękę myje. rozwiń

Warszawiak 49, 2011-02-25 09:30:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE