PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa mostu w Brzegu. Będą utrudnienia

  • PAP    7 marca 2013 - 18:20

Od piątku kierowcy, jadący drogą krajową nr 39 przez Brzeg w stronę Namysłowa i Kępna, natrafią na utrudnienia w związku z budową nowego mostu nad kanałem Odry. W piątek uruchomiony zostanie objazd mostu.
Jak powiedział rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz, objazd na odcinku pomiędzy ul. Krakusa i wyjazdem na Pisarzowice w stronę Namysłowa i Kępna nie jest długi, bo tymczasowa przeprawa nad kanałem Odry została zbudowana równolegle do dotychczasowego mostu. "Trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami w postaci ograniczenia prędkości" - podkreślił Wandrasz.

Dodał, że przerzucenie ruchu na tymczasową przeprawę było konieczne, bo stary most był w takim stanie technicznym, że nie nadawał się do remontu, tylko do rozbiórki. Trzeba było wybudować w tym miejscu nową przeprawę.

Rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu Tomasz Dragan powiedział, że budowa nowej przeprawy w tym miejscu była konieczna ze względu na duży ruch i stan dotychczasowego mostu. "Z moich informacji wynika, że most powstał na początku dwudziestego wieku, a więc sto lat temu. Trzeba go zatem było dostosować do współczesnych warunków drogowych" - zaznaczył Dragan.

Jak zapewnił Wandrasz, nowa przeprawa o długości prawie 63 m i szerokości ponad 15,8 m powinna być gotowa po wakacjach, a cała inwestycja, realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, warta 17,5 mln zł, ma się zakończyć do końca października tego roku".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.