PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa obwodnicy Szczecinka po 2012 r.

  • PAP    10 listopada 2010 - 20:18

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk liczy, że budowa obwodnicy Szczecinka (Zachodniopomorskie) będzie możliwa po 2012 roku. Do tego czasu powinny być wydane pozwolenia na budowę tej trasy.
Obwodnica Szczecinka ma omijać miasto od strony wschodniej; będzie częścią drogi krajowej nr 11 Kołobrzeg - Bytom. Trasa ma mieć parametry drogi ekspresowej. 

Minister poinformował w środę 10 listopada na konferencji prasowej w Koszalinie, że w najbliższych tygodniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ma złożyć w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (GDOŚ) wniosek o decyzję środowiskową w sprawie tej inwestycji. 

Grabarczyk dodał, że kierowany przez niego resort zaproponował włączenie drogi krajowej nr 11 do transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. -Niewykluczone, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, czyli w drugiej połowie roku 2011 - powiedział. 

Pytany o perspektywy dostosowania drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk do parametrów drogi ekspresowej, Grabarczyk odpowiedział, że realizacja tej inwestycji powinna być możliwa po 2013 r. -Sądzę, że w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej zagwarantujemy środki na sfinansowanie tej inwestycji - zaznaczył. 

Dodał też, że wydana w lipcu br. przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie decyzja środowiskowa dotycząca przebudowy krajowej "6" została zaskarżona przez jedną z organizacji. GDOŚ rozpoznaje odwołanie w tej sprawie.

Uczestniczący w konferencji wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski powiedział, iż liczy na to, iż GDOŚ wyda decyzję w sprawie "6" jeszcze w tym roku.

Czytaj też:

Mało nowych dróg, dużo pieniędzy 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.