PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa obwodnicy Wielunia jesienią 2014 r.

  • PAP    2 października 2013 - 07:32
Budowa obwodnicy Wielunia jesienią 2014 r.

Minister transportu Sławomir Nowak powiedział we wtorek wieczorem w Wieluniu, że liczy na rozpoczęcie prac przy budowie obwodnicy tego miasta jesienią 2014 r.
Na spotkaniu z lokalną społecznością poinformował, że we wtorek rząd przyjął program obwodnicowy, czyli listę obwodnic, które mają być wybudowane w latach 2014-20.

Czytaj też: Tam w latach 2014-2020 powstaną obwodnice      

Ministerstwo szacuje koszt budowy tych kilkunastu obwodnic na ok. 5 mld zł. Jak mówił minister, resort musiał z blisko 200 miejsc, gdzie miałyby powstać obwodnice, wybrać te „najbardziej palące", gdzie jest największe natężenie ruchu, wybrać te, do budowy których przygotowana jest dokumentacja.

W rządowym programie znalazły się - oprócz obwodnicy Wielunia - m.in. obwodnice: Brodnicy, Inowrocławia, Góry Kalwarii, Olsztyna, Jarocina, Kłodzka, Nysy, Sanoka i Bełchatowa.

Ta ostatnia - jak mówił Nowak - trafiła na listę w ostatniej chwili. Nowak przypomniał, że 13-kilometrowa obwodnica Wielunia ma kosztować ok. 330 mln zł. Liczy, że inwestycja będzie zakończona w 2016 roku, najdalej - w 2017. Zaznaczył, że wykonawcy większości obwodnic mają być wybrani jeszcze w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.