Budowa parku rozrywki pod Warszawą nabiera kształtów

Park of Poland to inwestycja Global City Holding, który kończy rozmowy z partnerem. Jeszcze w tym roku możliwe jest rozpoczęcie budowy rozrywkowego kompleks - informuje Puls Biznesu.
Budowa parku rozrywki pod Warszawą nabiera kształtów

Wszystko wskazuje na to, że zamiast parku rozrywki, jaki miał pod Warszawą zbudować Michael Jackson pod Grodziskiem Mazowieckim, a później holenderski biznesmen Peter Mulder, inwestycje rozrywkową zrealizuje Global City Holdings (GCH). Do niedawna była to spółka z doświadczeniem kinowym Cinema City, zbudowana przez rodzinę Greindingerów.

GCH ma ponad 100 ha gruntów pod Mszczonowem i ok. 150 mln euro na kontach ze sprzedaży Cinema City brytyjskiej sieci Cineworld. Firma chce zbudować pierwszy w tej części Europy park rozrywki na skalę Port Aventura w Barcelonie czy niemieckiego Europa Park. Finalizacja rozmów z partnerem ma nastąpić za kilka miesięcy.

Peter Dudolenski, prezes Global City Holdings, mówi, że przygotowanie do inwestycji pochłonęlo już 20 mln euro, a wartość całego przedsięwzięcia jest na razie trudna do oceny - czytamy w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE