PARTNER PORTALU
 • BGK

Budowa przejścia przez rzekę w Elblągu

 • PAP    21 grudnia 2011 - 17:49
Budowa przejścia przez rzekę w Elblągu

35 mln zł ma kosztować budowa przeprawy dla pieszych przez rzekę Elbląg, łączącej dzielnicę Zawodzie ze Stary Miastem w Elblągu.
- Oddanie do użytku dwóch kładek ma nastąpić w pierwszej połowie 2012 roku - podały w środę władze miasta.

Stare kładki zostały rozebrane w ubiegłym roku, gdy pozyskano 16 mln zł środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na budowę nowej przeprawy. Budowa dwóch nowych, usytuowanych niedaleko od siebie kładek, która miała się pierwotnie zakończyć do końca tego roku, została przedłużona, ponieważ wystąpiły problemy z dokumentacją projektową inwestycji.

Jak powiedział Kamil Czyżak z biura prasowego urzędu miasta w Elblągu (zabierz głos/oceń prezyednta), stara przeprawa dla pieszych była prostą betonowo-metalową konstrukcją z zawieszonymi na niej znakami i tablicami dla wodniaków, żeglujących po rzece Elbląg.

Natomiast nowe kładki dla pieszych będą pasować swym wyglądem do pejzażu odbudowanej elbląskiej starówki. Zostały one zaprojektowane na podstawie rycin, przedstawiających przedwojenny wygląd przepraw przez rzekę Elbląg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • NO CÓŻ, 2011-12-30 22:25:10

  jak sa problemy to najlepiej kogos obciazyc wina...
 • Optymista, 2011-12-30 21:12:59

  Pesymista!
 • UPOKORZENI, 2011-12-21 21:39:04

  JUż dawno miała być przeprawa,nie było! Teraz wielkie obiecanki,ale to już za póżno! Na nas to juz nie działa! Przykre ale prawdziwe!Miłej zabawy! Ale bez NAS!