PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa ścieżki spacerowej w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Maciej Kochański)    29 kwietnia 2013 - 10:07
Budowa ścieżki spacerowej w Swarzędzu

W 2011 roku został wykonany I etap budowy ścieżki spacerowej nad Jeziorem Swarzędzkim. Niedawno ruszył etap drugi, który będzie przedłużeniem obecnej ścieżki od miejsca za lodowiskiem.
Zajrzeliśmy na teren budowy, aby sprawdzić jak idą postępy w pracy. W przetargu, który miał miejsce pod koniec ubiegłego roku wyłoniono wykonawcę II etapu budowy alei spacerowej. Została nim firma Drogmel z Pobiedzisk, która złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę 1,42 mln zł.

Według warunków umowy firma zobowiązuje się do budowy nawierzchni alei spacerowej ze ścieżką rowerową, budowę mostku drewnianego oraz instalację oświetlenia. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych i przedłużającej się zimy Bartłomiej Majchrzak - kierownik referatu inwestycji UMiG Swarzędz - zapewnia, że aleja zostanie oddana do użytku zgodnie z terminem. Oznacza to, że w pierwszy dzień wakacji (29 czerwca) piesi oraz rowerzyści będą mogli korzystać z nowej trasy.

Budowana ścieżka jest przedłużeniem alei, która została oddana do użytku w 2011 roku. Nowy odcinek rozpocznie się na rozwidleniu dróg za lodowiskiem i zostanie poprowadzony wokół pobliskiego terenu, na którym docelowo powstanie skatepark oraz zespół boisk sportowych „Orlik".

Następnie zostanie ponownie połączony ze starą ścieżką tuż przy boisku treningowym Unii Swarzędz. Dużą atrakcją ma być poprowadzony tuż nad taflą wody drewniany mostek o długości ok. 40 metrów, który powstanie na trasie alejki. Powierzchnia budowanej ścieżki zostanie pokryta, podobnie jak w I etapie, bezfazową kostką brukową, która umożliwia swobodną jazdę na rolkach czy rowerze.

Standardowo część drogi pokryta kolorem czerwonym będzie należała do osób poruszających się rowerami, a kolorem szarym do pieszych.

Kolejne inwestycje nad Jeziorem Swarzędzkim mogą tylko cieszyć. Tereny rekreacyjne są miłą odskocznią od codziennych obowiązków, a rodzinny spacer na świeżym powietrzu może dodać znacznego zastrzyku energii. Teraz należy jedynie oczekiwać pełnego oczyszczenia jeziora, a wówczas ta okolica stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.