PARTNER PORTALU
  • BGK

Budowa stadionu w Elblągu za droga

  • PAP    29 lipca 2013 - 14:47
Budowa stadionu w Elblągu za droga

Oferty na budowę stadionu piłkarskiego w Elblągu, które złożyli potencjalni wykonawcy do elbląskiego urzędu, przewyższają planowany przez miasto budżet na tę inwestycję. W poniedziałek minął termin składania ofert na budowę obiektu sportowego.
Jak poinformowała rzeczniczka urzędu miasta w Elblągu Monika Borzdyńska, do magistratu wpłynęły cztery oferty od firm, które są zainteresowane budową areny sportowo-widowiskowej przy ul. Agrykola.

Firma Tamex, zaproponowała za budowę stadionu 52 mln zł, Przemysłówka Olsztyn - 52 mln zł, koncern Skanska - 48 mln zł, a firma Mytych - 47 mln zł.

Jak podkreśliła rzeczniczka, oferenci złożyli propozycje wyższe, niż wynosi budżet samorządu na inwestycję. Samorząd planował początkowo przeznaczyć 35 mln zł, z czego 17,5 mln zł miało pochodzić z wyemitowanych przez miasto obligacji i miał to być tzw. wkład własny, a kolejne 17,5 mln zł - dofinansowanie unijne.

Borzdyńska wyjaśniła, że teraz samorząd chce, by koszt budowy stadionu nie przekroczył 28 mln zł. "Teraz oferty będą oceniane pod względem merytorycznym, a następnie podjęta zostanie ostateczna decyzja, co do budowy stadionu piłkarskiego"- podkreśliła.

Według projektów widownia stadionu ma pomieścić 4,1 tys. kibiców, z czego 0,5 tys. pod zadaszeniem.

Plany modernizacji kompleksu sportowego oprócz stadionu piłkarskiego obejmowały także budowę boiska do rugby i stadionu lekkoatletycznego, boiska do koszykówki i piłki ręcznej oraz toru dla wrotkarzy. Zmodernizowane miały być także korty tenisowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: